Kaspersky Security Cloud Free kasma sorunu

Dünyanın en kapsamlı virüs veritabanına sahip AV ağır değil? LOL? Siz SSD ile kullanırsanız tabi hissedilmez :)
Evet. Ağır değil? Bir şey bildiğin yok sallıyorsun. Milattan kalma sisteme hangi programı kurarsan kur, kasar zaten.

Dünyanın en kapsamlı virüs veritabanına sahip AV ağır değil? LOL? Siz SSD ile kullanırsanız tabi hissedilmez :)
Yazılımın kod verimliliği ile işlediği veritabanı gücünün hızının birbirine bağlı olduğunu biliyorsundur herhalde. Kod verimli kullanıldığı müddetçe az yükte çok işlem yapmak mümkündür.

Tabi ki canım HDD falan hiç sömürmez tarama falan zaten hak getire değil mi? Bilmiyorsanız konuşmayın yıllardır bu sektördeyim hepsi sistemi fazlasıyla yoruyor.
Tüm yazılımlar sistemde kaynak kullanır. Dediğim gibi önemli olan kodlardaki verimlilik ile en az kullanım ile en fazla alınan verimdir. Bilgisayar mühendisi olduğunuzu belirttiğinize göre bunları zaten biliyorsunuzdur.

2006 yılından beri bu sektördeyim bilgisayar mühendisliği okuyorum. Ve ben hiç bir şey bilmiyorum peki... Ayrıca Defender ortalama bir ev kullanıcısı için yeterli düzeyde.
Peki yıllardır bu sektördesiniz de zararlı yazılımların çoğunun ilk olarak hedefi sistemde yerleşik olan güvenlik sistemlerine yakalanmamak yani bunlardan biri olan Defender'e yakalanmamak olduğunu biliyorsunuzdur.

Tabi isteyen istediği güvenlik yazılımını kullanmakta özgürdür.

2006 yılından beri bu sektördeyim bilgisayar mühendisliği okuyorum. Ve ben hiçbir şey bilmiyorum peki. Ayrıca Defender ortalama bir ev kullanıcısı için yeterli düzeyde.
Windows Defender yeterli mi? 🤣 Kaspersky şu an AV sektöründeki en kapsamlı ve en temiz yazılmış koda sahip olan yazılımdır. Kısacası tartışmaya gerek yok, sistemini yavaşlatan şey AV değil bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu sahibi zaten konuyu açıp kaçmış cevap bile yok :) Bir ara uğrar belki cevaplıyayım.
İmzamdan sistem tarama 1 sonucunu paylaşın. Kaspersky ayarlarından ikonun yanıp sönmesini durdurabilirsin biraz incele kullandığın programı kurup bırakmayın bir şeyi.

Windows Defender yeterli mi ? 🤣 Kaspersky şu an AV sektöründeki en kapsamlı ve en temiz yazılmış koda sahip olan yazılımdır. Kısacası tartışmaya gerek yok, sistemini yavaşlatan şey AV değil bence.
Ortalama düzeyde bir ev kullanıcısı diye belirtiyorum halbuki ilginç.
Yazılımın kod verimliliği ile işlediği veritabanı gücünün hızının birbirine bağlı olduğunu biliyorsundur herhalde. Kod verimli kullanıldığı müddetçe az yükte çok işlem yapmak mümkündür.
Elbette kodda sadelik ve kod verimliliği hakkında bilgim var ancak AV programlarını 2014-2015 yıllarında kullanmayı bıraktım bu kadar ilerleme kaydettiklerini bilmiyordum kısaca ön yargı ile yaklaştım.
Peki yıllardır bu sektördesiniz de zararlı yazılımların çoğunun ilk olarak hedefi sistemde yerleşik olan güvenlik sistemlerine yakalanmamak yani bunlardan biri olan Defender'e yakalanmamak olduğunu biliyorsunuzdur.
Defender genel bir yazılım ama aylık olarak virüs veritabanı sürekli güncelleniyor. Standart bir ev kullanıcısı için yeterli olduğu kanaatindeyim bu konuda kendi fikrim yani uzun süre Avira kullandım 2014-2015 yılında bıraktım eksiğini zerresiyle hissetmedim diyebilirim.

Son düzenleme:
Siz SSD ile kullanırsanız tabi hissedilmez.
Yoo. Ben, bilgisayarımda SSD değil HDD kullanıyorum. Hiç de kasmıyor. Tarihi bir sistem kullanıyorsanız o yüzden kasıyor olabilir. :)

Yoo. Ben, bilgisayarımda SSD değil HDD kullanıyorum. Hiç de kasmıyor. Tarihi bir sistem kullanıyorsanız o yüzden kasıyor olabilir. :)
Elbette kodda sadelik ve kod verimliliği hakkında bilgim var ancak AV programlarını 2014-2015 yıllarında kullanmayı bıraktım bu kadar ilerleme kaydettiklerini bilmiyordum kısaca ön yargı ile yaklaştım.
Bu yazılan cümleden ne anlıyorsunuz acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı