Kaspersky Security Cloud Free alternatifi var mı?

altotziki

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, iyi Sosyaller! Soruma gelecek olursak; Kaspersky Security Cloud Free Antivirüs programını kullanmaktayım.

Bilgisayarımın işlemcisi ve RAM'i düşük olduğundan Antivirüs programını değiştirmek ve alternatifi Antivirüs programları denemek ve kullanmak istiyorum.

Sizin önereceğiniz, sistemi fazla yormayan, düşük sistemler için biçilmiş kaftan olarak kullanılmasını önerdiğiniz, Antivirüs programı var mı? Ve neden önerdiğinizi özet şeklinde yazarsanız bilgi edinmek açısından doğru olacağına inanıyorum. Şimdiden soruma cevap veren Sosyal üyelerine teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar herkese, iyi Sosyaller! Soruma gelecek olursak; Kaspersky Security Cloud Free Antivirüs programını kullanmaktayım.

Bilgisayarımın işlemcisi ve RAM'i düşük olduğundan Antivirüs programını değiştirmek ve alternatifi Antivirüs programları denemek ve kullanmak istiyorum.

Sizin önereceğiniz, sistemi fazla yormayan, düşük sistemler için biçilmiş kaftan olarak kullanılmasını önerdiğiniz, Antivirüs programı var mı? Ve neden önerdiğinizi özet şeklinde yazarsanız bilgi edinmek açısından doğru olacağına inanıyorum. Şimdiden soruma cevap veren Sosyal üyelerine teşekkür ederim.
MBAM popüler buralarda. Ben antivirüs kullanılmasına karşıyım. İşte tam da bu yüzden. Sistemi çok yoruyor. Bunu söylediğimde yanlış bilgilendirme diyip ceza verdiler ama kusura bakmasın kimse.

Bilinçli bir kullanıcıysan zaten, virüs bulaşma ihtimali çok düşük. Şüphelendiğin bir durum olursa kurarsın.

Baktığım zaman, Defender boşta 200 ve üstü MB RAM tüketiyor. Ama Kaspersky Security Cloud Free ise 100 MB ve üstü anlamadım :(

ESET önerebilirim.

Free olan versiyonu var mı? Kaspersky gibi?

Windows Defender en iyisi hem hafif hem de etkili.

Sanmam, çünkü Kaspersky ile web tarayıcımda bilinmedik siteye girdiğimde habersiz indirmeleri engelliyor.

Norton 360 for gamers kullanıyorum.

Free verisyonu var mı?

Ben antivirüs kullanılmasına karşıyım. İşte tam da bu yüzden. Sistemi çok yoruyor.

Tabii ki de sisteminizi yoruyor ama boşa yoruyor demek de anlamsız, çünkü yapancı sitelerdeki zararlı yazılımların indirilmesini engelliyor. Bilgisayara virüs bulaşmasını önlüyor diyebilirim. :)

Baktığım zaman, Defender boşta 200 ve üstü MB RAM tüketiyor. Ama Kaspersky Security Cloud Free ise 100 MB ve üstü anlamadım :(

Free olan versiyonu var mı? Kaspersky gibi?

Sanmam, çünkü Kaspersky ile web tarayıcımda bilinmedik siteye girdiğimde habersiz indirmeleri engelliyor.

Free verisyonu var mı?

Tabii ki de sisteminizi yoruyor ama boşa yoruyor demek de anlamsız, çünkü yapancı sitelerdeki zararlı yazılımların indirilmesini engelliyor. Bilgisayara virüs bulaşmasını önlüyor diyebilirim. :)

Ya tabii ki Defender bir Kaspersky olamaz fakat bilinçli bir kullanıcı için yeterli bende eskiden Kaspersky kullanıyordum sistemimi daha cok yoruyordu format attıktan sonra kurmadım, eğer bilmediğini linklere siteler girmeyip güvenmediğiniz diskleri sisteme takmaz ve bilmediğiniz exeleri açmaz iseniz bir virüs programına ihtiyacınız olmaz.

Geri
Yukarı