Çözüldü Kaspersky Security Cloud Free ve Secure Connection

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheHypesTR

Hectopat
Bilgisayarımda ESET IS vardı. Bugün lisansi bitti bende Kaspersky Free'yi kurdum. Kurulurken ESET'i sildi. Sonra PC resetledi kuruluma devam etti. Kuruldu ve yanında Secure Connection diye bir uygulama daha kuruldu. Bu uygulama ne ise yarıyor? Kapatabilir miyim? Kapatsam ya da kullansam fayda veya zararı olur mu? Kaspersky Security Cloud Free'de kurulumdan sonra herhangi bir ayar yapmalı mıyım? Bildirim olarak şunu açmamı söylüyor: Donanım sanallastirmasini aç. Bunu açmam veya acmamam bir sorun yaratır mı?
Teşekkür ederim.

Çözüm
Kaspersky Secure Connection bir VPN hizmetidir. Kapatırsanız VPN özelliğinden faydalanamazsınız.
Kaspersky Security Cloud Free'de kurulumdan sonra herhangi bir ayar yapmalı mıyım?
İsteğiniz göre bileşenleri ayarlayabilirsiniz. Onun dışında varsayılan özellikleri ile bir şey ayarlamanıza gerek kalmıyor.
Bunu açmam veya açmamam bir sorun yaratır mı?
Donanım sanallaştırması ek olarak koruma bileşeni olarak işe yarıyor. Kapatmamanızda fayda vardır.
Kaspersky Secure Connection bir VPN hizmetidir. Kapatırsanız VPN özelliğinden faydalanamazsınız.
Kaspersky Security Cloud Free'de kurulumdan sonra herhangi bir ayar yapmalı mıyım?
İsteğiniz göre bileşenleri ayarlayabilirsiniz. Onun dışında varsayılan özellikleri ile bir şey ayarlamanıza gerek kalmıyor.
Bunu açmam veya açmamam bir sorun yaratır mı?
Donanım sanallaştırması ek olarak koruma bileşeni olarak işe yarıyor. Kapatmamanızda fayda vardır.

Son düzenleme:
Çözüm

İsteğinizde göre bileşenleri ayarlayabilirsiniz. Onun dışında varsayılan özellikleri ile bir şey ayarlamanıza gerek kalmıyor.

Hic vpn kullanmadım nasıl çalıştığını biliyorum. Internet hizimda herhangi bir düşme olur mu ve birde sınır 200 mb gösteriyor. Cok düşük gibi kapatsam sorun olmaz galiba veya silsem mi?
Hic açık değildi ki açmalı mıyım sizce? Performans kaybi yaşatır mı?

Hiç VPN kullanmadım nasıl çalıştığını biliyorum.
İsterseniz kaldırabilirsiniz. Fakat bankacılık gibi işlemlerde veya ülkemizde engellenen sitelere erişimde kullanabilirsiniz.
İnternet hızımda herhangi bir düşme olur mu? Bir de sınır 200 MB gösteriyor.
İnternet hızınız normal bir şekilde seyretmeyecektir. Çünkü kendi sunucularına girerek oradaki internet hızına tabii tutuluyorsunuz. Bu bağlandığınız Kaspersky sunucusuna göre değişmektedir. Genelleme yapmam mümkün değildir. Fakat ben daha hızlı bir şekilde kullanabiliyorum. My Kaspersky hesabınızla bağlandığınızda 300 MB vermesi gerekirdi.

İsterseniz kaldırabilirsiniz. Fakat bankacılık gibi işlemlerde veya ülkemizde engellenen sitelere erişimde kullanabilirsiniz.

İnternet hızınız normal bir şekilde seyretmeyecektir. Çünkü kendi sunucularına girerek oradaki internet hızına tabii tutuluyorsunuz. Bu bağlandığınız Kaspersky sunucusuna göre değişmektedir. Genelleme yapmam mümkün değildir. Fakat ben daha hızlı bir şekilde kullanabiliyorum. My Kaspersky hesabınızla bağlandığınızda 300 MB vermesi gerekirdi.
Evet suan bağladım verdi 300 mb'yi, donanım sanallaştırma kısmını pek anlayamadım kusura bakmayın.

O özelliği açamadım devre dışı bırakılmış
BIOS'dan açabilirsiniz (eğer destekliyorsa). Ardından Kaspersky ayarlarından aktif bir şekilde ayarlayabilirsiniz.
Neyse teşekkür ederim.
Rica ederim, ne demek.

Geri
Yukarı