Çözüldü Kaspersky "şifrelenmiş bağlantı kurulmakta olan alan adının özgünlüğü garanti edilemiyor"

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

malwares

Hectopat
Makaleler
2
Ne bu? Svchost'a virüs mü bulamış? Ayrıca Telegram'a bir kayıtlı mesajlara link atmıştım. Arkadaşımın attığı grabify linkiydi, ondan mı?

Screenshot 2023-05-26 201532.png
Screenshot 2023-05-26 201518.png
Screenshot 2023-05-26 201500.png

Çözüm
Vallaha bilmiyorum of dertsiz başıma dert al sana :/

Sorun etmeyin. Büyük ihtimalle virüs falan yoktur. Sadece bu uyarı girdiğin sitenin sertifikasız olduğunu söylüyor zaten Kaspersky'de engellemiş. Bu arada Kaspersky ile değil de MBAM ile taratmanızı öneririm.
Geçersiz sertifika dediğine göre virüs, bulaştığı programı değiştirmiş sanırım, Kaspersky'de Windows'un programı olmadığını anlayarak uyarı vermiş diye tahmin ediyorum. Emin değilim ama.

Kaspersky'den kaldırmaya çalışın zararlıyı ardından önlem amaçlı olarak Windows'u ağ ile güvenli moda alıp MBAM ile tarama yapın.

Her zararlı exe ile bulaşmaz. Linke tıkladım demişsiniz. Zaten Chrome'u de sertifikasız görmüş büyük ihtimalle oradan bulaşmıştır.

Kendi arkadaşımın yaptığı image logger linki bu virüs değil ki? IP adresi görüp link oluşturan kişiye veriyor.

Svchost olayını anlamadım zaten ve şu Telegram özellikle.

Yani bilemiyorum başka nereden bulaşmış olabilir ki? Neyse sonuçta bulaşmış ve temizlendiğinden emin olmamız gerek. Bu daha önemli şu an.

Yanlış alarm gibi geliyor ama neyse tam tarama yapıyorum Kaspersky ile.

Geçen arkadaşıma çok iyi bir grabber attılar ve hiç antivirüs bulmuyordu ve sonra tehdit edildi.

Her şeyi adama gitmişti, her şeyi.

Yanlış alarm gibi geliyor ama neyse tam tarama yapıyorum Kaspersky ile.

Geçen arkadaşıma çok iyi bir grabber attılar ve hiç antivirüs bulmuyordu ve sonra tehdit edildi.

Her şeyi adama gitmişti, her şeyi.

Hadi diyelim ki arkadaşınızın sitesi sertifikasız olduğu için Chrome uyarı verdi. Ama Kaspersky svchost u neden sertifikasız gördü orasını anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı