Kaspersky System32 içindeki bir dosyaya trojan uyarısı verdi

EVANESCENCE

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Sabahtan akşama kadar Metal ve rock dinlemek
Ekran Alıntısı.PNG

Bu şekilde, bu dosyada ne virüsü olabilir, ne alaka bu? Direkt temizle diyeceğim normalde de ya önemli bir şey ise ve Kaspersky yanlış alarm veriyorsa? Çünkü System32 içinde bir dosya sonuçta.

Host dosyası değişmiş. Oyun hilesi veya crackli bir yazılım sebep olabilir.
Oyun hilesi falan filan indirmedim de FitGirl repack oyun kurarken "Sahte FitGirl sitelerinden orijinal siteye yönlendir" seçeneğini etkinleştiriyorum. Ama sadece sahte FitGirl sitelerini engelliyor bu. Acaba bu yüzden olabilir mi?

Oyun hilesi falan filan indirmedim de FitGirl repack oyun kurarken "Sahte FitGirl sitelerinden orijinal siteye yönlendir" seçeneğini etkinleştiriyorum. Ama sadece sahte FitGirl sitelerini engelliyor bu. Acaba bu yüzden olabilir mi?
Evet sahte siteleri host dosyasına ekliyorsa. Muhtemelen dediğin gibi olabilir.

Evet sahte siteleri host dosyasına ekliyorsa. Muhtemelen dediğin gibi olabilir.
Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat dedim. Bir bellek taraması yaptı ve yeniden başlattı. Host dosyasını not defteri ile birlikte açtığımda şununla karşılaştım;

Ekran Alıntısı.PNG

Kaspersky sıfırlamış.

Bilgisayarı temizle ve yeniden başlat dedim. Bir bellek taraması yaptı ve yeniden başlattı. Host dosyasını not defteri ile birlikte açtığımda şununla karşılaştım;

Eki Görüntüle 1939041
Kaspersky sıfırlamış.
Gerek yoktu aslında. Yine sahte siteleri engelle dediğinde tekrar ekleyecek. Gelecek sefer Kaspersky uyarı verirse beyaz listeye falan alırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı