Kaspersky Trojan buldu

Quikied

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hayatımda hiç korsan indirmedim, sadece bugün Torrent'in kendi sitesinden Torrent indirip sildim. Kaspersky indireyim dedim ve Trojan buldu. Şimdi çöz dedim ancak 2 nesne temizlenemedi diyor. Şimdi tam tarama yapıyorum ancak bilgisayarı sıfırlamalı mıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim. Bir de dün GitHub'dan Bully Patch ve Idle Master indirdim.

Windows defender dan da taramanı öneririm orada bir şey bulunamazsa Malwarebytes adlı uygulamayı sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz silinemeyen veya başka uygulamaların bulamadığı virüsleri rahatça siliyor. Yalnız program ingilizce eğer ingilizceniz yoksa youtube tan yabancı kanallar da uygulamalı izleyerek uygulayabilirsiniz

Windows defender dan da taramanı öneririm orada bir şey bulunamazsa Malwarebytes adlı uygulamayı sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz silinemeyen veya başka uygulamaların bulamadığı virüsleri rahatça siliyor. Yalnız program ingilizce eğer ingilizceniz yoksa youtube tan yabancı kanallar da uygulamalı izleyerek uygulayabilirsiniz
Malwarebytes kursam hallolur mu diyorsunuz? Varsa linkini atar mısınız?

Arkadaşlar hayatımda hiç korsan indirmedim, sadece bugün Torrent'in kendi sitesinden Torrent indirip sildim. Kaspersky indireyim dedim ve Trojan buldu. Şimdi çöz dedim ancak 2 nesne temizlenemedi diyor. Şimdi tam tarama yapıyorum ancak bilgisayarı sıfırlamalı mıyım? Yardım ederseniz çok sevinirim. Bir de dün GitHub'dan Bully Patch ve Idle Master indirdim.
Neden ise bende de torrenti kendi sitesinden indirdiğim de virus bulaşmıştı bir crack oyun sitesinden indirmiştim ben

Kaspersky kullanmadan önce herkes kullanmayı öğrenmeli. Temizleme ve silme arasında bir fark vardır. Temizleme, zararlının normal bir dosyaya(sistem dosyası gibi) bulaşıp içeriğini değiştirmesi sonucu zararlının dezenfekte edilmesidir. Eğer zararlı başlı başına bir dosya halindeyse(temiz bir dosyaya enfekte olmadıysa) siler.

Temizlenemedi derken dezenfekte edilecek durumda değil demek istemekte. Yani silme yoluna başvurmakta

Geri
Yukarı