Kaspersky Trojan tespit edildi

Bu kötü amaçlı yazılım, tarayıcı etkin olmasa bile reklam mesajlarını görüntülüyor.
Girdiğiniz sitedeki kötü amaçlı yazılım, tarayıcınıza gizlice yükleniyor. Uyarının sebebi bu.

Geçici dosyaları temizleyin. Yeniden başlatın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu siteyi ziyaret edin:

Önemsiz toolbarları kaldırın, yeniden başlatın.

Tüm tarayıcılarınızda önemsiz uzantıları ve eklentileri kaldırın.

Daha sonra, tam tarama başlatın. Sonucu bildirin.

Eğer sonuç temizse, o girdiğiniz sitenin çerezlerini silin.
Kod:
chrome://settings/siteData
ya girin ve bu kısımdan sitenin urlsini girerek çerezi silin.
1576353593231.png

Son düzenleme:
Karantinaya alınan dosyaların bir zararı var mı? Karantinadan sil dersek ne olur?
Çoğunlukla bir zararı olmaz. Silsen de sorun olmaz ancak yanlış dosyayı karantinaya aldıysa geri dönüşü olmayacağından AV'nin işine karışmamak lazım.

Karantinaya alınan dosyaların bir zararı var mı? Karantinadan sil dersek ne olur?
Karantinadaki dosyaların zararı yok. Güvenlik yazılımları bir dosyayı karantinaya karantinadan geri çıkarmazsanız karantinada bulunduğu süre boyunca çalışamayacak ve farklı uzantılarda inaktif şekilde saklanır.

Bu özelliğin faydası eğer bir güvenlik yazılımı masum bir dosyayı yanlış alarm sonucu karantinaya alırsa masum olduğundan kesinlikle eminseniz buradan geri yükleyebilirsiniz.

Konu sahibi için de sistem hafızası dediğinden engellemiş. Taramada temiz çıktığına göre sorun yok.

Tam tarama yaptım ''Tespit edilen tehdit yok'' dedi.
Gayet normal zaten AV bu yüzden devamlı açık kalması gerekli. Tespit edip engelledi zaten, taramaya gerek yoktu dediğimi yapman yeterli. Her ihtimale karşı taratmış olabilir yine de.

Gayet normal zaten AV bu yüzden devamlı açık kalması gerekli. Tespit edip engelledi zaten, taramaya gerek yoktu dediğimi yapman yeterli. Her ihtimale karşı taratmış olabilir yine de.
Bir konuda bu Kaspersky Pop-Up'ının belirli aralıklarla kullanıcının bilgisayarında tekrarlandığını gördüm.
Zira o arkadaş crack yazılımları kullanıyordu. O yüzden emin olmak için tarattırdım. :)

Kaynak:

bilgisayarında tekrarlandığını gördüm.
Oradaki kişi Napoleon Total War illegal şekilde kullanıyordu bu yüzden oyunu silmemek için AV zararlı var diyor o oyun dosyasını görünce geri yüklüyordur. Tekrar tarayınca haliyle AV yine buluyor yine geri yükleyince döngüye giriyor olay :) Olay silememek değil yani adamın AV'nin işine karışması.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı