Kaspersky ve Malwarebytes'ın bulamadığı virüs olur mu?

dammy7582

Hectopat
Merhaba. Ben bilgisayarımı önce Windows Defender sonra Kaspersky sonra Malwarebytes ile tarattım. Bilgisayarda bu 3'ünün bulamadığı virüs var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her programı aşacak bir virüs illa ki olabilir. Ancak normal bir şekilde bilgisayar kullanan son kullanıcılara bu komplike ve titizlikle yazılmış virüs-trojanların ulaşması pek mümkün değildir. Önleminizi almışsınız bir sıkıntı bulunmamışsa kafanıza takmayın.

Merhaba. Eğer temiz diyorlarsa dışarıdan bilgisayarıma sızma gibi işlemler de olamaz değil mi?
Ne desem yalan olur. Olmaz da diyemem olur da.

Fakat şunu diyebilirim ki işletim sisteminiz ve yazılımlarınız güncelse ve iyi bir IS kullanıyorsunuz zaten kolay kolay bir şey yapılabileceğini sanmam. Zaten son kullanıcıya da ulaşanlar hep bilinenler.

Public olmayan 0day sistemsel açıklar varsa zaten yine yapabileceğin bir şey yok. Burada da zaten firewall önemi ortaya çıkıyor ki Kaspersky içindeki firewall çok iyi bir güvenlik duvarı. Onu da aşıyorsa dediğim gibi henüz yamanmayan açık olduğu için yapacağın bir şey yok.

Ki 0day bir açığı da kimse son kullanıcılarda kullanıp ortaya çıkmasını düşünerek riske atmaz.

Her programı aşacak bir virüs illa ki olabilir. Ancak normal bir şekilde bilgisayar kullanan son kullanıcılara bu komplike ve titizlikle yazılmış virüs-trojanların ulaşması pek mümkün değildir. Önleminizi almışsınız bir sıkıntı bulunmamışsa kafanıza takmayın.

Bilgisayarı normal kullanıyorum. Crack falan yapmıyorum ve sadece Kaspersky'ın güvenli dediği yerlere giriyorum.

Kaspersky programını aşabilenler vardır ama onların bizim gibi insanlarla pek işi olmaz ben Kaspersky kullanıyorum memnunum.

Yeni konular

Geri
Yukarı