Kaspersky ve Windows Defender'ı atlatan virüs

Kralman

Femtopat
Nereden geldiğini hatırlamıyorum virüsün.
Bilgisayarda bir dosya duruyordu. Açmadan önce Kaspersky ve Windows Defender ile taradım. Temiz çıktı. Kaspsersky yükledim açmadan önce ve sonra açtım. İşlem sonlandırıldı dedi ama yeniden başlattı. Bütün yapılan işler gitti. Sonra açıldı ve yine başladı. Sürekli aynısı oluyor şu an. Ne yapayım? Kaspersky durdurmaya çalışırken bilgisayar hata veriyor ve kapanıyor. Sonra hiç durdurmaya kalkmadı. Bilgisayar yeniden başlıyor ve sürekli aynısı oluyor. VirusTotal ile taradım bir de ama VirusTotal'i açana kadar bilgisayar kapanıyor. VirusTotal'de sadece iki antivirüs virüs var dedi. Fakat false positive sanıp açtım meraktan. Bu nasıl bir virüs yahu? Bir de bir programı var. Onu açmadım. Virüsün yanında duruyor. Iamvirus yazıyor. Virüsü sildi Kaspersky olduğu yerden ama yine çalışıyor.

Bulan avlerden birini indirip sil.

VirusTotal dosyasını inceleyen arkadaşlar var onlar daha doğru bir şey söyleyecektir.

Şimdi, bir dosya var bilgisayarınızda, birden bunu buluyorsunuz, taratıyorsunuz, sonra bir şeyler oluyor kapanmalar, açılmalar, tam anlamadım. Sonra VirusTotal ile aratıyorsunuz, virüs diye bulduğu şeyi meraktan açıyorsunuz. Virüsün programı var, adı da "Ben virüsüm".

Yaptıklarınız ve olay biraz komik olmuş.

Format atın. Yapacak bir şey yok. Bir daha da virüs programının virüs dediği şeyi meraktan açmayın. Yani virüs programının amacı o zaten. Emin olursun bilirsin açarsın ama meraktan. Cidden komik.

Format.

Şimdi, bir dosya var bilgisayarınızda, birden bunu buluyorsunuz, taratıyorsunuz, sonra bir şeyler oluyor kapanmalar, açılmalar, tam anlamadım. Sonra VirusTotal ile aratıyorsunuz, virüs diye bulduğu şeyi meraktan açıyorsunuz. Virüsün programı var, adı da "Ben virüsüm".

Yaptıklarınız ve olay biraz komik olmuş.

Format atın. Yapacak bir şey yok. Bir daha da virüs programının virüs dediği şeyi meraktan açmayın. Yani virüs programının amacı o zaten. Emin olursun bilirsin açarsın ama meraktan. Cidden komik.

Format.
İki tanesi diyordu sadece. Virüsü açmadan önce taradım. Son olarak Hybird Analysis'de taradım ama hata veriyordu. Analiz edemedi yani. Ondan sonra açtım. Virüsü sildi sonra bilgisayar kapandı. Açıldı yine kapandı açıldı. Virüsün yanında başka bir dosya var. Iamvirus adı. Onu taratmıştım. Temiz diyordu. Açsam sorun olur mu? Format atmadan önce ne olduğunu göreyim.

Bulan avlerden birini indirip sil.

VirusTotal dosyasını inceleyen arkadaşlar var onlar daha doğru bir şey söyleyecektir.
Bilgisayarda tarattım. Açmaya vakit kalmıyor.

İki tanesi diyordu sadece. Virüsü açmadan önce taradım. Son olarak Hybird Analysis'de taradım ama hata veriyordu. Analiz edemedi yani. Ondan sonra açtım. Virüsü sildi sonra bilgisayar kapandı. Açıldı yine kapandı açıldı. Virüsün yanında başka bir dosya var. Iamvirus adı. Onu taratmıştım. Temiz diyordu. Açsam sorun olur mu? Format atmadan önce ne olduğunu göreyim.
Siz de büyük bir merak sıkıntısı var hocam. Yani bu merakla kediler ölür. Açın tabi format atmadan önce. Ne varsa açın, rahatlayın.

Siz de büyük bir merak sıkıntısı var hocam. Yani bu merakla kediler ölür. Açın tabi format atmadan önce. Ne varsa açın, rahatlayın.
Açtım. Bu sefer yine başlamadı bilgisayar. İçinde bunlar yazıyor:
del Bazon1.exe
del Bazon2.vbs
del Bazon3.exe
del Bazon4.exe
del Bazon.vbs

bootrec /RebuilsBcd

bootrec / fixmbr

bootrec / fixboot
//I am Note This virus made by me DO NOT //SHARE THIS COMMAND AND VIRUS IF YOU //SEE THIS VIRUS FROM DESKTOP YOU //PROBABLY GET INFECTED BY ME
//This virus is prank LOL
Kaspersky'i açtım. Şu virüsün adı geçiyor karantinada:
Sonra sildim dosyayı.

Daha yeniden başlamıyor. Düzeldi sanırım. Çok tehlikeli bir virüse benziyor.

Tehdit yüksek diyor Kaspersky. Sistem izleyicisine baktım.

Regeditte baktım temiz. Bir videoda silme rehberi var.

Bir yazıya baktım. User don't know how it bypasses security defense yazıyor.

Bulan Antivirüsler online Antivirüsmüş.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı