Kaspersky virüs yok Windows Defender virüs var diyor

Hocam crack varsa virüs var diye bir şey yok Kaspersky bulamadığına göre indirdiğiniz oyun sağlammış.
Bana göre güvenlik konusunda soru işareti varsa, güvenli değildir. Ben yıllardır bilgisayarımı antivirüs programı olmadan kullanıyorum. Virüs bulaşması gibi bir durumla neredeyse hiç karşılaşmadım. Bundan önce de antivirüs kullanıyorum diye dikkatsizce kullanmıştım bilgisayarımı crackleri incelemeden hepsini indiriyordum. Bu yüzden küçükken bilgisayarımı çok bozmuştum :D. O yüzden antivirüs programlarına pek güvenilmemesi lazım. En önemli etkenlerden birisi de bilgisayar kullanıcısıdır. Eğer crack yapılacaksa cracki yapan kişiyi araştırmak gerek.

Korsan oyun indirmek kumar oynamakla eş değerdir ve çoğunlukla kaybedersiniz. Tavsiyem oyunlarınızı orijinal edinmenizdir. Kaspersky'e güvenebilirsiniz. Veri tabanını güncel tuttuğunuzdan emin olun. Norton indirmenize gerek yok.

İçinde virüs olmamasına rağmen crack programları virüs olarak algılanabilir.
Kaspersky biraz daha güvenilirdir bu tür durumlarda. Yine de %100 temiz olduğunu düşünmezdim ben. Bu yüzden de herhangi bir korsan ürün kullanmıyorum temiz olsa bile.
Windows ise kendine zararlı olabileceğini düşündüğü şeyi engellemiş gibi gözüküyor. "Beni bozabilir, sıkıntı çıkartabilir bak dikkak et" demiş gibi düşünebilirsiniz.

Ek olarak antivirüsü test etmek için aşağıda alıntıladığım mesajdaki siteyi kullanabilirsiniz.
Çalışıyorsa aktif olarak sorun yok.

Aşağıdaki siteye girip, "EICAR.com" yazanı indirip engelleyip engellemediğine bakar mısınız? Engelliyorsa problem yoktur. Güvenlik yazılımınız aktiftir.

Bu arada dosyalar zararsızdır, Avrupa Bilgisayar Antivirüs Araştırma Ensitütüsü tarafından güvenlik yazılımlarının çalışıp çalışmadığını test etmek amacıyla üretilmiş, tüm AV veritabanlarında bulunan zararsız bir dosyadır.

Geri
Yukarı