Çözüldü Defender virüs tespit ederken Kaspersky temiz diyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Slade16

Centipat
Dün gece Defender trojan bulmuştu. Kapersky yükleyip virüsü buldum ve sildim. Ama sabah kalktığımda Defender hala virüs görüyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar, bir Technopat kullanıcısı şöyle bir çözüm yolu sunmuş:

Zararlı dosyayı kullanıcı silince buga giriyor.

C:\ProgramData\Microsoft\Windows Defender\Scans\History\Service\DetectionHistory\

Bu klasörde bulunan bütün klasörleri silip sistemi yeniden başlat.

Link: Windows 10 Defender eylem gerekiyor sorunsalı

Denedim ve taratma yaptım. Defender üzerinden tehdit algılanmadı. Galiba Kaspersky virüsü bulup silince Defender buga girdi.
Dün gece Defender trojan bulmuştu. Kapersky yükleyip virüsü buldum ve sildim. Ama sabah kalktığımda Defender hala virüs görüyor. Ne yapmalıyım?
Bilgisayar boştayken defender virüs taraması yapar. Arkaplanda çalışan programları tarar. Ücretsiz antivirüslere pek güven olmaz. Ama en iyisi malwarebytes diyebilirim. 15 Günlük deneme var süre bitince de kullanabiliyorsun. Malwarebytes ile tarat bilgisayarını.

hocam kasperskya gözün kapalı güvenebilirsin. Defender Microsoft onaylı olmayan dosyaları virüs olarak algılayabiliyor. Tam tarama yapmanı öneririm.

Bilgisayar boştayken defender virüs taraması yapar. Arkaplanda çalışan programları tarar. Ücretsiz antivirüslere pek güven olmaz. Ama en iyisi malwarebytes diyebilirim. 15 Günlük deneme var süre bitince de kullanabiliyorsun. Malwarebytes ile tarat bilgisayarını.
Bu arada Malwarebytes bir Anti-Malware programı. Anti-Virüs değil.

Kaspersky + Malwarebytes temiz diyorsa içiniz rahat olsun.

Defender virüs olarak görülüp Kaspersky virüs yok diyorsa tarama yapın ve Defender bazı dosyaları virüssüz iken trojan olarak görüyor.
Kapersky için premium kodum var zaten, premium kullanıyorum. Dün gece tam tarama yaptırmıştım Kapersky'den virüsü buldum sildim. Her şey güzel gözüküyordu gece. Sabah kalktığımda Defender'ın yanında çarpı, Kapersky de ise güvendesiniz diyordu. Bu arada Defender'da virüs için eylemi başlat diyorum, tarama yapmaya başlıyor ama tarama bitince yine tehdit algılandı, eylemleri başlatın diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı