Kaspersky "wpad.dat" nedir?

CanLdess28

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar son 2 haftadır Kaspersky svchost.exe adlı dosyayı engelliyor eskiden sağ altta gözüküyordu ama her 10 dakikada bir rahatsız ettiği için bildirimleri kapattım. Modemi resetledim, şifreyi değiştirdim, tarayıcıyı sildim geri yükledim, tarama verilerini sildim. Malwarebyts'dan tarama da yaptım hiçbir şey bulmadı. Acaba yanlış dosyayı engelliyor olabilir mi Kaspersky? Yoksa varsa bir çözümü bilen lütfen yazabilir mi?

Kaspersky.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Svchost.exe: Svchost.exe, Windows NT işletim sistemi ailesindeki bir veya daha fazla Windows hizmetinden barındırılabilen bir sistem işle midir? Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabileceği paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında esastır.
Wpad'da galiba bu oluyor, bakmanızı öneririm.

Svchost.exe: Svchost.exe, Windows NT işletim sistemi ailesindeki bir veya daha fazla Windows hizmetinden barındırılabilen bir sistem işle midir? Svchost, kaynak tüketimini azaltmak için bir dizi hizmetin bir süreci paylaşabileceği paylaşılan hizmet süreçlerinin uygulanmasında esastır.
Wpad'da galiba bu oluyor, bakmanızı öneririm.
O konuya baktım nasıl devre dışı bırakılacağına da baktım ama services.msc de hiç bir şeye tıklayamıyorum.Denetim masasından kapatmaya çalıştım diğer sitelerden bakarak ama orda wpad kapalı gözüküyor.Yani anlayamıyorum bu sorunun çözümü nedir lütfen biri söyleyebilir mi ?
Yani kaspersky yanlış dosyayı mı engelliyor ? Bunun için ne yapmam lazım ?

@CanLdess28 ilk olarak Kaspersky'ı güncellemeyi deneyin, zaten güncel sürümse ya da sorun devam ederse istisnalara ekleyin.

Uyarı artık gitti. İstisnalara eklemedim 3 günlük tatile giderken modemi kapatmıştım geldiğimde uyarı vermediğini fark ettim ya Kaspersky kendini güncelledi ya da modemde bir sıkıntı vardı anlamadım ama uyarı artık gitti ve rahatladım. Senin dediğin gibi false positive galiba. Yardımın için sağ ol

Yeni konular

Geri
Yukarı