Kaspersky yüklü iken Malwarebytes yüklenir mi?

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Kasperpersky ile bilgisayarımı koruyorum ama şunu biliyorum ki bazen Malwarebytes bazı virüsleri görürken Kaspersky göremiyor. Bazen de tam tersi oluyor. O yüzden ikisini de bulundurmak istiyorum. Sizce nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
MBAM gerçek zamanlı korumayı kapatırsanız olur. Ben yine de Kaspersky'ın göremediği şeyler için Hitman.Pro, ESET Scanner ve Emsisoft gibi alternatifleri kullanıyorum. MBAM'in korumasını kapatsak da arkada bir miktar bellek tüketimine ve CPU kullanımına sebebiyet veriyor. Yalnızca aylık periyodik taramalarda veya çok ciddi bir zararlı ile karşılaşmam durumunda kullanıyorum kendisini.

MBAM gerçek zamanlı korumayı kapatırsanız olur. Ben yine de Kaspersky'ın göremediği şeyler için Hitman. Pro, ESET scanner ve Emsisoft gibi alternatifleri kullanıyorum. MBAM'in korumasını kapatsak da arkada bir miktar bellek tüketimine ve CPU kullanımına sebebiyet veriyor. Yalnızca aylık periyodik taramalarda veya çok ciddi bir zararlı ile karşılaşmam durumunda kullanıyorum kendisini.

Eyvallah reis.

Sisteminizde yeterli kaynağınız varsa neden olmasın?

Bir sorun olmazsa yükledim bile.

Yanlış bilgi
Malwarebytes'in korumasını kapatmaya gerek yok antivirüs olmadığı için sorun çıkmaz.

Malwarebytes'in korumasını kapatmaya gerek yok antivirüs olmadığı için sorun çıkmaz.
Yanlış, MBAM artık Windows Defender'ın yerine geçebilecek bir ürün olduğu için kendini Windows'a aktif güvenlik yazılımı olarak tanıtıyor. Kaspersky ile birlikte çalışması da burada sorun oluyor çünkü çakışma yaşanıyor. MBAM artık AV gibi davranıyor ki kendilerini de AV olarak görüyorlar zaten.

MBAM Anti-virüs yazılımı işlevi görmüyor, çünkü ücretsiz sürümü ile gerçek zamanlı koruma sağlamıyor. Yani bu sebeple çakışma sorunu olmamakta. Tarama amaçlı kullanılabilir. Fakat ücretli sürüm ile gerçek zamanlı koruma kullanılır ise çakışma ihtimali var.

Yanlış, MBAM artık Windows Defender'ın yerine geçebilecek bir ürün olduğu için kendini Windows'a aktif güvenlik yazılımı olarak tanıtıyor. Kaspersky ile birlikte çalışması da burada sorun oluyor çünkü çakışma yaşanıyor. MBAM artık AV gibi davranıyor ki kendilerini de AV olarak görüyorlar zaten.

İkimizden biri yanlış biliyor ama kim anlamadım.

@aliaksandr siz.
Şu an Kaspersky Cloud Free ile 14 günlük deneme sürümü bulunan Malwarebytes kullanıyorum. Hiçbirinde ek bir ayar yapmadım. Olduğu gibiler ve Kaspersky bu uyarıyı veriyor.

SharedScreenshot.jpg

Arkadaşlar özür dilerim. Yanlış biliyormuşum sağ olsun moderasyon ekibi de uyardı. Malwarebytes antivirüs gibi çalışıyormuş ilk defa duydum bende. Zaten yorumumda yanlış bilgi olarak işaretlenmiş. Tekrar sizlerden ve moderasyon ekibinden özür diliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı