Kaspersky'dan gelen Ramazan maili gerçek mi?

Kaspersky Türkiye moderatörü size e-posta sahte diyor. Hala Facebook sayfasına yazdım diyorsunuz. Ne diyeyim.
Hmm bilmiyordum.
Ben bu maildeki bağlantıya tıkladım. Kaspersky'ın ana sayfasına yönlendirdi. Benim için bir sorun olur mu? Hesaplarımın çalınması gibi.

Hmm bilmiyordum.
Ben bu maildeki bağlantıya tıkladım. Kaspersky'ın ana sayfasına yönlendirdi. Benim için bir sorun olur mu? Hesaplarımın çalınması gibi.
Mümkün. Ancak bana geldiğinde incelemiştim. Bazı verilen bağlantılar doğru adrese gitse de bazıları (resim ve farklı bağlantılar) farklı adrese gidiyordu.

Mümkün. Ancak bana geldiğinde incelemiştim. Bazı verilen bağlantılar doğru adrese gitse de bazıları (resim ve farklı bağlantılar) farklı adrese gidiyordu.
Şuradaki dosyalar websitesinin içine gömülmüş dosyaları göstermiyor mu?

Hocam gerçek ben bilgisayarı açınca Kaspersky otomatik olarak bana da aynı şeyi gösterdi.

Sistemi Malwarebytes ile taradım temiz çıktı. Şimdi Kaspersky ile tam tarama yapıyorum. Ardından Eset Online Scanner, Norton Power Eraser ve Kaspersky Rescue Disk ile tarayacağım. Bu linklere tıklayan diğer arkadaşlarda tarasınlar değil mi?

Zararlılar sadece dosya ile bulaşmadığını kaç kez yazdık olan olmuştur çoktan. AV kullanıyorlarsa bir ihitmal korumuştur.
Tarıyorum şu ana kadar temiz çıktı.
Zararlılar sadece dosya ile bulaşmadığını kaç kez yazdık olan olmuştur çoktan. AV kullanıyorlarsa bir ihitmal korumuştur.
Facebook sayfasından cevap geldi. Gelen cevap şu şekilde. Gerçekten de o adres Kaspersky'a ait değilmiş.
Evet sorun olabilir. Şifrelerinizi değiştirmenizi ve virüs taraması yapmanızı öneririm. Tabii @Murat5038 daha iyi bilir.
Şifrelerimi değiştirdim. Malwarebytes ve Kaspersky ile tam tarama yaptım. Sonuç temiz çıktı. Artık güvende hissediyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…