Kaspersky'nin Bulduğu UE5 içindeki .bat dosyası virüslü müdür?

apocalfx

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bir dönem Unreal Engine'ye merak salmış ve biraz kurcalamıştım. O zamandan beri bilgisayarda duruyor. Bugün Kaspersky kendi rutin taramalarını yaparken ilk defa kırmızı uyarı verdi ve Unreal Engine dosyalarının içindeki ekte bıraktığım build isimli .bat uzantılı dosyayı buldu. Sebebini ise "makine öğrenimi" olarak gösteriyor. Bilgisayara korsan oyun vb. indirmem, yalnızca doğrulanmış editörler vb. indiririm. Bu bir yanlış anlaşılma mı yoksa gerçekten virüs mü? Bir de son dönemlerde ara ara saniyelik olarak bilgisayarda anlık olarak cmd açılıp kapanıyordu fakat bilgisayarda C compilerı ve çeşitli .NET öğeleri olduğu için paket yüklemesi vb. yaptıklarını düşünüp önemsememiştim. Ne tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-18 120653.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-18 120653.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran görüntüsü 2024-02-18 120626.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-18 120626.png
    12,5 KB · Görüntüleme: 46
Dostum Epic Games in içindeki bir kaynak dosyasını yanlışıkla virüs olarak algılamış. Yani False-Positive. Yanlış bilgi verip insanları korkutma.

Dostum Epic Games in içindeki bir kaynak dosyasını yanlışıkla virüs olarak algılamış. Yani False-Positive. Yanlış bilgi verip insanları korkutma.
Evet, daha dün gördüm aynı konuyu, attığım linkte de arkadaşın sorunu aynıydı. Herhalde içeriğinden dolayı yüksek seviye virüs algılıyor ama değil büyük ihtimalle.

Ne formatı? Abartmayın lütfen.

Daha öncede böyle bir konu açılmıştı, virüs olarak algılıyor hep bunu.

Bir de bir virüs çıktı diye format mı atılır, onca uğraşa gerek yok.
Kaspersky'ye o an durumu çöz demiştim ve sildi dosyayı, zaten şu an UE kullanmadığım için sorun etmiyorum. Tam tarama yapacağım gibi, format gerçekten sıkıntı insana. CMD açılışlarına ne diyorsunuz? Dediğim gibi bilgisayarda çok compiler var ve genelde Visual Studio ya da Visual Studio Code kullandığımda açılıyorlar.

Kaspersky'ye o an durumu çöz demiştim ve sildi dosyayı, zaten şu an UE kullanmadığım için sorun etmiyorum. Tam tarama yapacağım gibi, format gerçekten sıkıntı insana. CMD açılışlarına ne diyorsunuz? Dediğim gibi bilgisayarda çok compiler ve genelde Visual Studio ya da Visual Studio Code kullandığımda açılıyorlar.
Visual Studio crackli değilse sorun olmaz.

Kaspersky'ye o an durumu çöz demiştim ve sildi dosyayı, zaten şu an UE kullanmadığım için sorun etmiyorum. Tam tarama yapacağım gibi, format gerçekten sıkıntı insana. CMD açılışlarına ne diyorsunuz? Dediğim gibi bilgisayarda çok compiler ve genelde Visual Studio ya da Visual Studio Code kullandığımda açılıyorlar.
O konuda bir şey diyemem, kendim rastlamadım CMD açıldığına.

Visual Studio crackli değilse sorun olmaz.
Microsoft'tan yüklemiştim.
Birkaç gün önce tam taramada temiz çıkmıştı, o arada bilgisayara bir şey de yüklemediğim için bana da saçma geldi zaten. Teşekkür ederim yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı