Katana GF76 laptop FPS nasıl arttırılır?

Elecsus

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaller. Başlıkta yazdığı üzere laptopumun performansını arttırmak istiyorum. Laptop modeli MSI katana GF76, ekran kartı 3070 85W işlemcisi ise i7-11800h. GF serisinde MUX Switch yok ve ekran kartı 85W fakat bence bu eksilere rağmen performansı düşük. Daha alalı 1 ay oldu ilk denediğim oyunlardan bir tanesi Dying Light 1 ve şehrin içinde bazı yerlerde 50-60 FPS arasına düşüyor, grafik ayarlarında sadece görüş mesafesi ve NVIDIA pcss kapalı diğer her şey Max ayarlarda fakat bu işlemci ve ekran kartı için düşük bir değer OC yapınca +90 MHz yapsam bile fark etmiyor FPS yine aynı. Bu laptopta RDR 2 gibi yüksek grafikleri oyunları oynamayı düşünüyordum fakat şu an şüphedeyim iyi FPS alır mıyım diye ve bu laptop için 3070 Ti PC parası verdim ( laptop alma nedenim başka ) cidden moralim bozuldu bu FPS değerleri normal mi yoksa arttıracak bir çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows clasic görünümüne geçin başlangıç uygulamalarını kapatın CCleaner ile temizleyin.
Hocam az önce sanırsam laptopı yeni açtığım için sıkıntı oldu Dying Light şöyle bir manzarada yazdığım grafik ayalarında 80-85 FPS arası aldım dediğinizi uygulayacağım şimdi.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (15).png
    Ekran Görüntüsü (15).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 57
Ha bir de kısayola sağ tıkla uyumluluk de orada yüksek DPI ölçeklendirme falan yazıyor ona tik at tamam de ve gir FPS gözle görülür bir şekilde artar.

CCleaner yükleme. Hatta Piriform şirketinin hiçbir uygulamasını bilgisayarına yükleme. Windows güç seçeneklerinden dengeli yerine yüksek performansa al. Aynı şekilde Dragon Center kullanıyorsan Uç performans senaryonu kullan ve oyun modu açıksa kapat.

Hocam az önce sanırsam laptopı yeni açtığım için sıkıntı oldu Dying Light şöyle bir manzarada yazdığım grafik ayalarında 80-85 FPS arası aldım dediğinizi uygulayacağım şimdi.
Hocam laptop yanıyorum diye bağırıyor resmen.GPU 86 dereceleri görmüş.İşlemci de 95-100 arası büyük ihtimal.Güzel bir soğutucu alın.Thermal Throttle oluyor büyük ihtimal.

Öncelikle herkese iyi sosyaller. Başlıkta yazdığı üzere laptopumun performansını arttırmak istiyorum. Laptop modeli MSI katana GF76, ekran kartı 3070 85W işlemcisi ise i7-11800h. GF serisinde MUX Switch yok ve ekran kartı 85W fakat bence bu eksilere rağmen performansı düşük. Daha alalı 1 ay oldu ilk denediğim oyunlardan bir tanesi Dying Light 1 ve şehrin içinde bazı yerlerde 50-60 FPS arasına düşüyor, grafik ayarlarında sadece görüş mesafesi ve NVIDIA pcss kapalı diğer her şey Max ayarlarda fakat bu işlemci ve ekran kartı için düşük bir değer OC yapınca +90 MHz yapsam bile fark etmiyor FPS yine aynı. Bu laptopta RDR 2 gibi yüksek grafikleri oyunları oynamayı düşünüyordum fakat şu an şüphedeyim iyi FPS alır mıyım diye ve bu laptop için 3070 Ti PC parası verdim ( laptop alma nedenim başka ) cidden moralim bozuldu bu FPS değerleri normal mi yoksa arttıracak bir çözüm var mı?

Katanalar ısınan modeller, büyük ihtimal sıcaklıktan dolayı drop yiyorsunuz yukarıdaki arkadaşın dediği gibi soğutucu kullanın eğer yapabiliyorsanız undervolt yapmayı bilen birinden yardım alın.

Sen direkt o laptopu sat çünkü laptop aldıktan 1 ay sonra sıkıntı yaşarsın sürekli tamir gerekir falan masaüstüne geçin hem laptopta i7 işlemci varsa bile PCdeki i3 işlemci daha güçlüdür. Aynı özellikte bir PC aldığınızda bile fark edersiniz. @Elecsus .
Hocam masaüstü ztn var 3060 sistem ben laptopu okul için ve sürekli gezdiğim için aldım alırken gaming aldım. Isınma sorununa gelince soğutucu olarak hargi marka önerirsiniz ve Dragon Center tam olarak nedir?

Geri
Yukarı