Katana GF76 vs Medion E154 vs Core MD64

@Paper.C @cortex47 çok şanslı birisi olduğum için yakınımdaki mağaza da hp victus da bitmiş. Alabileceğim en yakın mağaza bana uzak gidebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden yakınımdaki mağaza ya baktım. Asus tuf gaming a 17 buldum. Indirime girmiş 944€ düşmüş.
Bunu almaya değer mi yoksa Türkiye den laptop alsam daha mı karlı çıkarım?

@Paper.C @cortex47 çok şanslı birisi olduğum için yakınımdaki mağaza da hp victus da bitmiş. Alabileceğim en yakın mağaza bana uzak gidebileceğimi sanmıyorum. Bu yüzden yakınımdaki mağaza ya baktım. Asus tuf gaming a 17 buldum. Indirime girmiş 944€ düşmüş.
Bunu almaya değer mi yoksa Türkiye den laptop alsam daha mı karlı çıkarım?
Sizi de yordum kusura bakmayin. Hakkınızi helal edin.

Dosya Ekleri

• IMG-20230203-WA0002.jpg
    IMG-20230203-WA0002.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 9
Hocam alabiliyorsanız TR'den bir model alın bu durum hiç hoşuma gitmesede euro burada değerli attığınız modele baktım bende fiyat 1049 € olarak gözüküyor ama sizin dediğiniz fiyatta olduğunu varsayarak üründe eksi ve artı gördüğüm şeyleri sayayım.

1.48 wh pili varmış HP Victus'ta bu 70 wh idi yani daha kısa pil ömrü demek.

2.Ryzen 5600H(HP) i5 11400H(ASUS) işlemciler benzer ama Intel burun farkıyla daha iyi bir işlemci ayrıca soğutması AMD'ye göre daha iyi detaylı bilgi için şu konuya bakabilirsiniz.

3.ekran büyüklüğü konusunda ASUS 3 santim kadar daha büyük bir ekrana sahip Full HD çözünürlükte iki ekranda ASUS'ta IPS panel varmış HP Victus'ta benzer bir ibare göremedim.

4.pek önemli bir detay sayılırmı bilemedim ama HP Victus 140 gram daha hafifmiş ASUS'tan.

De yordum kusura bakmayin. Hakkınızi helal edin.

Ne yorgunluğu hocam canınız sağ olsun.

Son düzenleme:
Hocam alabiliyorsanız TR'den bir model alın bu durum hiç hoşuma gitmesede euro burada değerli attığınız modele baktım bende fiyat 1049 € olarak gözüküyor ama sizin dediğiniz fiyatta olduğunu varsayarak üründe eksi ve artı gördüğüm şeyleri sayayım.
Mağazada 944€ ya indirmişler. Belki geri iade edilmiş veya satilmadigi için ucuza koymuş olabilirler. Ben bugün sorarım.
Türkiye deki fiyatlara baktım. 20k ve altında güzel laptop yok.
Eğer ikinci el değilse artık bunu alırım. Daha da yükselebileceğimi sanmıyorum. Ve zamanımda kalmadı.

Mağazada 944€ ya indirmişler. Belki iade edilmiş veya satilmadigi için ucuza koymuş olabilirler. Ben bugün sorarım.

Umarım sıfır bir üründür gönlünüzce kullanırsınız hocam.

Türkiye'deki fiyatlara baktım. 20k ve altında güzel laptop yok.

Hocam bu konuda detaylı bakmadığınızı düşünüyorum örnek olarak bu modele bakabilirsiniz(kesinlikle alın vs dediğimden değil sadece alacağınıza benzer özelliklere sahip bir modelin fiyatı için referans olması açışından)
https://www.amazon.com.tr/dp/B0BRSL12KW?ref_=cm_sw_r_apann_dp_W5A8KZGQBK61XVH0TQFX
(863 € fiyatı benzer özelliklere sahip bir laptop sizin alacağınız ile daha ucuza bulunabilir sanırım ama ben piyasadaki fiyatlara o kadar hakim değilim)

Eğer ikinci el değilse artık bunu alırım. Daha da yükselebileceğimi sanmıyorum. Ve zamanımda kalmadı.

Her şey gönlünüzce olur hocam umarım.

Son düzenleme:
Hocam yanlış anlamayın kesinlikle, ama €1000'ya yakın bir para vererek 3050'li bir laptop almanızı önermem. Bu arada Türkiye'de de aşağı yukarı aynı bilgisayarı alırsınız o fiyatlara. Ama mesela 3060'lı Victus ₺27000 civarında. Bu arada ne yorulması hocam lütfen :)

Yeni konular

Geri
Yukarı