Katar krizine Türkiye'den keşif ekibi

Xample-47

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Katar'da son günlerde yaşanan bir takım olaylar var, konuya tam hakim değilim.
Bildiklerime göre de Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi bazı Arap ülkeleri yaptırımlarda bulunmuş. Anlamadığım olay şu: Neden Türkiye'den 3 kişilik keşif ekibi gitti? Hatta daha sonrasında Türkiye Jandarma Komutanlığından gönderilen askerlerimiz, Katar Jandarma kuvvetlerine eğitim verecekmiş. Ardından 3 kişilik keşif ekibi geri döndüğün tekrar 250 kişilik bir kafile daha ve muhtemelen bir bölgede konuşlandırılmak üzere (şuan keşif yapılan bölge olması lazım) 1000 kişilik bir askeri ekip daha gönderilecekmiş.
İlginç bir durum, neden yapıldığının anlayamadığım ve şaşırdığım bir durum. :kararsız:
Düşünceleriniz nelerdir? o_O

Katar'da son günlerde yaşanan bir takım olaylar var, konuya tam hakim değilim.
Bildiklerime göre de Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan gibi bazı Arap ülkeleri yaptırımlarda bulunmuş. Anlamadığım olay şu: Neden Türkiye'den 3 kişilik keşif ekibi gitti? Hatta daha sonrasında Türkiye Jandarma Komutanlığından gönderilen askerlerimiz, Katar Jandarma kuvvetlerine eğitim verecekmiş. Ardından 3 kişilik keşif ekibi geri döndüğün tekrar 250 kişilik bir kafile daha ve muhtemelen bir bölgede konuşlandırılmak üzere (şuan keşif yapılan bölge olması lazım) 1000 kişilik bir askeri ekip daha gönderilecekmiş.
İlginç bir durum, neden yapıldığının anlayamadığım ve şaşırdığım bir durum. :kararsız:
Düşünceleriniz nelerdir? o_O
Bunlar bir de kardeş olacak...

Benim düşünceme göre hiç bişey olacağı yok. Kendi çapımızca tüm dünyaya cambaza bak diyeceğiz. Hali hazırda ABD'nin incirlikten sonra en büyük üssü Katar'dayken kendi başımıza ne yapabiliriz ki?
Kendi başımıza zaten başka bir ülkeye yardım etmemiz veya desteklememiz saçma olur. Ancak mesele neden gönderildiği? o_O

Çorbada bizim de tuzumuz olsun...
Sonra' "hayır efendiim, ben yemeği tuzsuz seviyorum" diyen olunca da, bu sefer tuzumuzu çorbadan ayıklamaya çalışıyoruz. Tuzu çorbadan ayıklayabilecek teknolojoye sahip olsaydık bari :morgöz:
Çorbayı kendimiz yapsak ya aslında, ama 'nirde...' :rolleyes:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı