Katarakt ameliyatındaki ücret farkı neden bu kadar fazla?

Ahmet5550

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Annemin gözünde katarakt var. Bir gözü yüzde 3 birisi 8 görür olmuş artık. Çok ilerledi, bizde ameliyat için hastane bakıyorduk. Bir hastane bir göz için 300 TL istemiş. 2 göz ve doktor ücreti ile 1.000 TL'ye iki gözü de yapıyorlar. Bugün ise özel bir hastanede tek göz için 6.000 TL istemişler. Yani 12.000 TL istiyorlar 2 göz için ama doktor göze koyulan lens ile yakını ve uzağı net göreceğini, bir daha gözlük kullanmasına gerek kalmayacağını söylemiş. Diğeri ise bir şey demediği için o da böyle midir bilmiyoruz. Peki gerçekten aradaki fiyat farkına değer bir fark var mı? Zaten 12.000 TL verecek durumumuz yok. 1.000 TL'ye yapan yerde bir sıkıntı çıkar mı bilmiyoruz. İnternette biraz araştırdım fakat çok bir şey anlamadım doğrusu. Birde burada bilgisi olan insanlardan dinleyelim.

Yıllar önce babam katarakt ameliyatı olmuştu. Bahsettiğiniz gibi herhangi bir lens takılmadı ve öncesinde gözlük kullanmadığı gibi şu anda kullanmıyor. Sadece lens için 11 bin TL gibi fark olmasını anlayamıyorum zaten özel hastaneler insanları para tuzağına düşürmeye çalışıyor. Babam da bir devlet hastanesinde oldu ve üstünden 10 sene gibi bir süre geçti. Hala bir sorun yok, neden olmasın yani az bir fark değil.

Hocam, ben Acıbadem'de bir göz operasyonuna girdim. DünyaGöz iyi demişlerdi, orada 15.000 Acıbadem'de 28.000 istediler. Ben Acıbadem'de oldum. Hem Acıbademe daha çok güvendim. Büyük ihtimalle özel ve size bazı şeylerin kesinliğinden bahsettiği için fiyat farkı normal.

Geri
Yukarı