Neden bu kadar zayıfım?

furkan12

Kilopat
Daha fazla  
1.70 üstüyüm fakat kilom gerçekten çok düşük, 55 kiloyum. En yakın zamanda diyetisyene başvuracağım fakat çok korkuyorum kötü bir şey çıkacak diye. Düzensiz uyku ve tek öğün yemek yiyorum. Bunlardan dolayı bir problem olabilir mi? korkulacak bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Spor, antreman vs. yapın veya yapmayın; tek öğün beslenmenin vücuda bir faydası yok. En az iki öğün beslenilmeli ve bunu geçtim.

Siz, normalden düşük bir kiloya sahip olduğunuz için gün içindeki beslenmenizi 4-5 öğüne kadar bölmelisiniz. Kan şekeriniz düşüp yağ yakımı başladığında kilo almanız zorlaşacaktır. Devamlı kalori almalı ve bunu birkaç saatte bir tekrarlamalısınız. En basit şekilde; aldığınız kalori yaktığınızdan fazla olursa kilo alırsınız.

Görüntünüz bozulmadan veya daha iyi görünerek kilo alabilirsiniz. 1.70 civarı için 64-70 Kg arası %15 yağ oranı ile bence idealdir. Profesyonel beslenme desteği veya spor düşünürseniz araştırmanızı öneririm.

Çift öğün yemek ye bence. Kilo alman lazım biraz. Bende tek öğün yiyordum yazın çekilmiyor. Hemen kilo aldım. Çift öğün veya devamlı yiycen. Pskiyatri ilacı almıştım 60 kilolardan 80 kiloya kadar çıkmıştım yıllar önce. Göbek gösteriyordum anneme devamlı. En iştahsız adam bile 3 öğün yemek yer o ilaç vesilesi ile. Seroquel XR veya muadili yalnız uyku yapıyor. Sinirliysen doktor yazar onu sana dindirici etkisi var biraz ağır ilaç ama bişey olmaz. Yıllardır kullanıyorum zaten babam amcam teyzem ve eniştem doktor. Yani için rahat olsun.

Spor, antrenman vs. yapın veya yapmayın; tek öğün beslenmenin vücuda bir faydası yok. En az iki öğün beslenilmeli ve bunu geçtim.

Siz, normalden düşük bir kiloya sahip olduğunuz için gün içindeki beslenmenizi 4-5 öğüne kadar bölmelisiniz. Kan şekeriniz düşüp yağ yakımı başladığında kilo almanız zorlaşacaktır. Devamlı kalori almalı ve bunu birkaç saatte bir tekrarlamalısınız. En basit şekilde; aldığınız kalori yaktığınızdan fazla olursa kilo alırsınız.

Görüntünüz bozulmadan veya daha iyi görünerek kilo alabilirsiniz. 1.70 civarı için 64-70 KG arası %15 yağ oranı ile bence idealdir. Profesyonel beslenme desteği veya spor düşünürseniz araştırmanızı öneririm.

Spora gitmeyi düşünüyorum hem de önceden kan tahlili yapılıp ona göre yemek listesi vericeği söylenildi.

1.70 üstüyüm fakat kilom gerçekten çok düşük, 55 kiloyum. En yakın zamanda diyetisyene başvuracağım fakat çok korkuyorum kötü bir şey çıkacak diye. Düzensiz uyku ve tek öğün yemek yiyorum. Bunlardan dolayı bir problem olabilir mi? Korkulacak bir şey var mı?

Benim yaptığımı yap sabah kalk 1 saat koş sonra 30 dakika mekik şınav çek sonra 30 dakika denize gir sonra proteinli yemekler tüket, 2 aya kalmaz 65 kilo olup kaslanırsın.

Ben senden de zayıfım. Sabah doğru düzgün kahvaltı etmem, öğlen de doğru düzgün yemem. Sadece akşam yemeğini çok yiyorum ama bir faydası yok. Ayrıca uykum da düzensiz.
Sen de önce uykunu düzeltmeye bak ayrıca sabah kahvaltı yapmaya da özen göster, ben bu şekilde kilo almaya başladım.

Ben senden de zayıfım. Sabah doğru düzgün kahvaltı etmem, öğlen de doğru düzgün yemem. Sadece akşam yemeğini çok yiyorum ama bir faydası yok. Ayrıca uykum da düzensiz.
Sen de önce uykunu düzeltmeye bak ayrıca sabah kahvaltı yapmaya da özen göster, ben bu şekilde kilo almaya başladım.

Sabah 7 arası uyuyorum akşam kalkıp yemek yiyorum başkada bir şey yemiyorum uyku düzeniyle alakalı olduğu çok söyleniyor bir gece uykum yok.

1.70 üstüyüm fakat kilom gerçekten çok düşük, 55 kiloyum. En yakın zamanda diyetisyene başvuracağım fakat çok korkuyorum kötü bir şey çıkacak diye. Düzensiz uyku ve tek öğün yemek yiyorum. Bunlardan dolayı bir problem olabilir mi? Korkulacak bir şey var mı?

57 kiloydum geçen sene 2 ayda 10 kilo aldım şu an 70 kiloyum. Yediğim şeyi bahsedeyim sana sabah 3 haşlanmış yumurta öğlen noodle akşam yemeği 2 paket cicibebe süt 1 ayda 10 kg boru değil yağlı aldım kiloyu tabii ki de ama aldım sonuçta. Düzgün kilo almak istiyorum diyorsan yiyeceksin tavuk pilavı makarna tavuğu bu kadar kilo almak istiyorsan alman gereken kalori 3000'i geçersen her türlü kilo alırsın yavaş yavaş ama dersen ki hızlı alıcam ben 7000 kalori 1 kiloya denk geliyor eğer kilonu korumak için alman gereken kalori 2700'ise 3500 kalori alırsan 2 haftada 2 kilo alırsın bu kadar basit. günlük yediklerinin kaç kalori olduğunu hesaplayan bir site var eğer discordun instagramın varsa sana her türlü yardımcı olurum.

Son düzenleme:
Bir de üstte gördüm sana şunu bunu yap deyip te detay vermeyenler var biri de pskiyatrı ilacı kullan yazmış aga boş ver bunları sen bul beni ben sana nasıl kilo aldırıyorum bak gör.

Yeni konular

Geri
Yukarı