Katı Şeylerden Tiksinmek

Makaleler
2
Daha fazla  
Merhabalar. 1 ay kadar öncesinde böyle bir şey yoktu. Şu sıralar katı yiyecekleri zor yiyor, kusacak gibi oluyor ya da çok iğrenç bir karın ağrısı çekiyorum. Çiğnemek bile iğrenç geliyor. Hep oluyor gibi hatta. Ne yapmalıyım ? Sıvı bazlı beslenme öneriniz var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. 1 ay kadar öncesinde böyle bir şey yoktu. Şu sıralar katı yiyecekleri zor yiyor, kusacak gibi oluyor ya da çok iğrenç bir karın ağrısı çekiyorum. Çiğnemek bile iğrenç geliyor. Hep oluyor gibi hatta. Ne yapmalıyım ? Sıvı bazlı beslenme öneriniz var mı ?
Nekadar sağlıklı veya severmisiniz bilmiyorum ancak ben acıktığım zamanlar atıştırmak için, blender'e muz, yulaf, bal ve süt koyup karıştırıp içiyorum.

Önceden çok sıvımsı içecekler/yiyecekler tükettiğiniz, ardından katı şeyler yemeye başladıysanız midenizin buna alışması için belirli bir süre zarfı vardır.Aynı sigarayı bırakan birisinin ilk 1 ay baş dönmesi ve kusma şikayetlerinin olması gibi.Eğer bu söylediğimin dışında başka birşey var ise en mantıklı tavsiye doktora gözükmeniz olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı