Katlanabilir katana nasıl basılır?

Test OK çıkıyorsa parça parça basarak daha stabil baskı alınabilir, o durumda skirt de kullanma imkanı oluşur, parçaların yüzeye tutunması bu şekilde artacağından hızdan da kesmek gerekmeyebilir belki. Skirtli yerlerin kabzaya yakın uçta olması gerek tabii. Kabzanın altı slicerda kesilip oradan parçalar konup sonrasında o parça yapıştırılabilir, bonus olarak farklı renk kullanma şansı da doğar. Parça parça basıldığı için hepsini basmadan sorun varsa yakalama şansından bahsetmiyorum bile.

Son düzenleme:
Test ok çıkıyorsa parça parça basarak daha stabil baskı alınabilir, o durumda skirt de kullanma imkanı oluşur, parçaların yüzeye tutunması bu şekilde artacağından hızdan da kesmek gerekmeyebilir belki. Skirtli yerlerin kabzaya yakın uçta olması gerek tabii. Kabzanın altı slicerda kesilip oradan parçalar konup sonrasında o parça yapıştırılabilir, bonus olarak farklı renk kullanma şansı da doğar. Parça parça basıldığı için hepsini basmadan sorun varsa yakalama şansından bahsetmiyorum bile.

1712489982681.jpeg

2 seferdir işaretlediğim kısmı kaldırıp atıyor. Bulamadım neden yaptığını.

Eki Görüntüle 2161696

2 seferdir işaretlediğim kısmı kaldırıp atıyor. Bulamadım neden yaptığını.
Ufak parçayı hızlı basmaya çalıştığı için de olabilir, ilk katmanların hızını düşürürsen ızdırabı az olur ama model yükseldikçe temas yüzeyi dar olduğu için iç kısımdaki halkalar da tabladan ayrılmaya başlayabilir, yukarıda yazdığım şekilde yaparsan her birini istediğin miktarda skirt ile destekleyebilirsin.

Olduğu gibi basmak istiyorsan makineyi sürekli kontrol et, tabladan kalkıp nozüle yapışırsa extruder plastikle dolabilir.

Ufak parçayı hızlı basmaya çalıştığı için de olabilir, ilk katmanların hızını düşürürsen ızdırabı az olur ama model yükseldikçe temas yüzeyi dar olduğu için iç kısımdaki halkalar da tabladan ayrılmaya başlayabilir, yukarıda yazdığım şekilde yaparsan her birini istediğin miktarda skirt ile destekleyebilirsin.

Olduğu gibi basmak istiyorsan makineyi sürekli kontrol et, tabladan kalkıp nozüle yapışırsa extruder plastikle dolabilir.

Başka bir katana modeli deniyorum şu an. Sıkıntısız ilerliyor. Ara sıra kontrol ediyorum. 6.5 saat var daha baskının tamamlanmasına. Umarım sıkıntı çıkmaz.
Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim.

Geri
Yukarı