Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın torunuymuşum

Pc_Tahmin

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün Annemin bilgilendirmesiyle Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın, her gördüğümde neden Osmanlı'ya saldırdığını sorgulayıp olumsuz yorumladığım kişi, torunu olduğumu öğrendim. Aklımın ucundan bile geçmezdi bu durum. Büyük büyük dedemin çok sevdiğim bir padişah olan 2.Mahmut ile savaşmasına mı üzüleyim ya da bu popüler şahsiyetin torunu olduğuma mı sevineyim? Gerçekten arada kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Timur da Osmanlı ile savaştı ama en sevilenler sıralamasına girer. Bakış açısına bağlı.

Bir diğer ilginç bilgi ise Büyük dedemin Mustafa Fazıl Paşa'nın, Namık Kemal ve Ali Suavi'nin arkadaşı olması ve Jön Türklerden olması bundan dolayı ise bütün mal varlığına, köşküne el konulması.

Arkadaşlar bugün Annemin bilgilendirmesiyle Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın, her gördüğümde neden Osmanlı'ya saldırdığını sorgulayıp olumsuz yorumladığım kişi, torunu olduğumu öğrendim. Aklımın ucundan bile geçmezdi bu durum. Büyük büyük dedemin çok sevdiğim bir padişah olan 2.Mahmut ile savaşmasına mı üzüleyim ya da bu popüler şahsiyetin torunu olduğuma mı sevineyim? Gerçekten arada kaldım.

Hocam hiç akliniza gelmedimi ya da hiç merak etmedinizmi e-Devlet'ten bakmaya?

Şanslısın kendisi müthiş bir adamdır. Hatta o kadar yenilikçidir ki ıslahatlara ilk başlayan paşalardandır. Osmanlı'ya yenilik getirmiş Said Halim Paşa gibi kişilerinde dedesi olur. Aslen Erzincan'dan Kavala'ya göç etmiş bir aileye mensupsunuz bu durumda.

Geri
Yukarı