Kavga önlemek için polis arabası çağırmak suç mu?

Trol gibi geldi ama hadi hayırlısı.
Eğer ciddiysen şunu söyleyeyim bu kavga dediğin bi kaç tekme değil de ağır bir kavga olacaksa çağırman en doğrusu. Ama işte bi' kaç tekme atarlar bırakırlar diyorsan böyle bir şey için polisleri aramana gerek yok.
Troll değil, ciddi bir kavga diyorum yani bıçaklayabilirler ama küfür edip salabilirler ondan soruyorum hani kavga olmazsa ceza yer miyim diye?

Neden ön yargı ile yaklaşıyorsun, günlük doz falan havalı mısın sen?

Ciddi bir kavganın içindeyim ve eğer kavga olmazsa polis ceza verir mi diye soruyorum gülünecek bir şey yok.
"Havalı mısın" dediğin yerden anlaşılıyor troll. Kardeşim madem troll yapacaksın, düzgün ve abartmadan yap sonra troll olduğun anlaşılıyor ve komik olmuyor. Normalde ciddi olduğunu düşünsem "havalı mısın" kısmına gülerdim.
4/10 aldın benden, troll'de gelişmen lazım.

Troll değil, ciddi bir kavga diyorum yani bıçaklayabilirler ama küfür edip salabilirler ondan soruyorum hani kavga olmazsa ceza yer miyim diye?
Risk varsa neden ceza yiyesin? Allah aşkına nereden geldi bu düşünce, kim söyledi? Diyorsun ki: "bıçak riski var" sonra diyorsun ki: "bana ceza yazarlar mı?". Bıçaklanma riskin olduğu yerde polis gelip kavga çıkmayınca sana ceza mı yazacak?

"Havalı mısın" dediğin yerden anlaşılıyor troll. Kardeşim madem troll yapacaksın, düzgün ve abartmadan yap sonra troll olduğun anlaşılıyor ve komik olmuyor. Normalde ciddi olduğunu düşünsem "havalı mısın" kısmına gülerdim.
4/10 aldın benden, Troll'de gelişmen lazım.

Çok ön yargılı yaklaşımda bulunuyorsunuz. Gayet ciddiyim ve kavga olmazsa ceza yer miyim veya polis nasıl karşılık verir diye korkuyorum.

Risk varsa neden ceza yiyesin? Allah aşkına nereden geldi bu düşünce, kim söyledi? Diyorsun ki: "bıçak riski var" sonra diyorsun ki: "bana ceza yazarlar mı?". Bıçaklanma riskin olduğu yerde polis gelip kavga çıkmayınca sana ceza mı yazacak?

Polis gelirse ve çocuklar biz kavga etmek istemiyoruz derse arada kalırım, azıcık ihtimalleri düşünsen ne kendini ne beni uğraştırırsın.

Polis gelirse ve çocuklar biz kavga etmek istemiyoruz derse arada kalırım, azıcık ihtimalleri düşünsen ne kendini ne beni uğraştırırsın.
Sen kavga etmek istemiyorsan polis eşliğiyle oradan çıkarsın. Polis geldikten sonra polisle birlikte gidersin. Ayrıca bıçaklanma riskim var diyorsun, hayati bir durum varsa polis seni orada bırakıp neden gitsin?

Konu başından beri böyle bir ceza almadığını söylememe rağmen hala uzatıyorsun. Sonra önyargılı olmayın diyorsun. Cevabı aldığın halde niye uzatıyorsun?

Bir şey olmaz merak etme. Çağırırken, beni tehdit etmişlerdi çıkışta beni sıkıştırabilirler, bıçak çekebilirler dersen bir şey olmaz.

Sen kavga etmek istemiyorsan polis eşliğiyle oradan çıkarsın. Polis geldikten sonra polisle birlikte gidersin. Ayrıca bıçaklanma riskim var diyorsun, hayati bir durum varsa polis seni orada bırakıp neden gitsin?

Olayı biraz eksik anlattığım için gereksiz bir ön yargı ile yaklaşıyorsun. Biri yanıma geldi ve bir daha o kıza yaklaşırsa kötü olur dedi, ve o kız sürekli yaklaşıyor. Bana sinirlenip arkadaşlarını topladı ama benim kimsem yok yani onlar bana bulaşsa dayak yerim.
Ama çıkışta ne olur hiç fikrim yok.

Olayı biraz eksik anlattığım için gereksiz bir ön yargı ile yaklaşıyorsun. Biri yanıma geldi ve bir daha o kıza yaklaşırsa kötü olur dedi, ve o kız sürekli yaklaşıyor. Bana sinirlenip arkadaşlarını topladı ama benim kimsem yok yani onlar bana bulaşsa dayak yerim.
Ama çıkışta ne olur hiç fikrim yok.
Hocam dediğim gibi bir şey olmaz polisin amacı halkı korumak kollamak. Eğer çıkışta dövülme riskin varsa çağırabilirsin hakkın var.

Yeni konular

Geri
Yukarı