Kavga önlemek için polis arabası çağırmak suç mu?

"Havalı mısın" dediğin yerden anlaşılıyor troll. Kardeşim madem troll yapacaksın, düzgün ve abartmadan yap sonra troll olduğun anlaşılıyor ve komik olmuyor. Normalde ciddi olduğunu düşünsem "havalı mısın" kısmına gülerdim.
4/10 aldın benden, Troll'de gelişmen lazım.

Normal bir soru sormuş bilmiyor olabilir gayet normal. Cevap vermek zorunda değilsiniz sonuçta. Benim düşüncem kesinlikle ceza yazmaz polisin görevi Türk halkını korumak.

@Tamerks34 kimsenin olmadığı bir yere gitme. Eğer risk varsa polisi ara seni alıp güvenli bir yere götürürler. Ayrıca büyük ihtimal liseye gidiyorsundur, kız olaylarına bulaşma. Okuduğun okuldaki öğrenci profilleri kötüyse; bulaşma.

Sorun yaşadığın sıkıntı değil, sorduğun soru. Bıçaklanma riskin varken polisi çağırmaktan ne gibi bir ceza yiyebilirsin? Bıçaklanmasan bile adı üstünde risk var.

Kavga olmazsa gereksiz yere polisi rahatsız etmekten ceza yeme ihtimalin var.
"Bıçaklanma riskim var" diyor. Bıçaklanma gibi hayatı bir olay varken, olay gerçekleşmese bile ceza yemez. Gereksiz rahatsız etme dediğimiz şey bir olay yokken çağırmaktan dolayı oluşur.

"Bıçaklanma riskim var" diyor. Bıçaklanma gibi hayatı bir olay varken, olay gerçekleşmese bile ceza yemez. Gereksiz rahatsız etme dediğimiz şey bir olay yokken çağırmaktan dolayı oluşur.
Bence arkadaş fazla açık söylememiş. Yani ne olmuş, neden kavgaya bulaşmış, bu çocuklar ne istiyor?

Bence arkadaş fazla açık söylememiş. Yani ne olmuş, neden kavgaya bulaşmış, bu çocuklar ne istiyor?
Bu bir şeyi değiştirmez. Dediği gibi "bıçaklanma riski varsa" her türlü polisi çağırabilir. Yoksa bile çağırır lakin kavga olmazsa sözlü olarak kızılabilir. Hayatı risk varken polis her türlü gelir ve güvenliği sağlar.

Bir arkadaşım var sürekli yanıma gelen, o yanıma geliyor diye bana tilt olup beni tehdit etti bir daha konuşma dedi, daha sonra o kız gidip çocuğu vurmuş benimle konuştu diye. 8 keko bana taktı ve çıkışa falan çağrıcaklarını duydum bende ihtimalleri düşünüyorum.

@Tamerks34 önce bir babanla konuş, mümkünse gelip seni alsın çıkışta. Mümkün değilse ve cidden riskli olabileceğini düşünüyorsan polisi arayıp durumu bildir. Güvenliğini sağlayacaklardır.

Geri
Yukarı