Kavga veya başka vuku bulan olaylarda cüsse önemli midir?

OLİTA HAYDAR

Kilopat
Makaleler
3
Yer
DOĞU ROMA IMPARATORLUĞU
Arkadaşlar normalde kavga etmeyi sevmem. Etmeyi de bilmem. Çünkü bir deri bir kemiğim. Savrulmaya açığım. Şimdi sorularım şu:

1. Kavga anında örnek olarak trafikte olan kavgalarda teknik falan bilmiyor kimse tabii. Cüsse önemli midir?

2. Hadi teknik cüsseyi yener diyelim 59 kilo 1.85'lik teknikleri son raddesine kadar bilen bir adam ile 85 kilo bir 1.85'lik teknik bilmeyen bir adamın kavgası nasıl olur?

3. Cüsse mi yoksa teknik mi ya da ikisinden biraz mı?

Sorulara umarım ciddi cevap verirsiniz ;)

Tesekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cüsenin pek önemi yok. Fakat 185cm 59 kilo adamın tek yumrukla yere yığacağını pek sanmıyorum. Hız da önemli tabii.

Teknik alt yapıya sahip olmayan insanın cüssesi bir anlam ifade etmez, rakibi ile arasındaki güvenli mesafeyi koruyabilen bir birey tek hamlede rakibini yere indirebilir.
Teknik alt yapısı bulunan insanların sokak kavgaları 3 hamleyi veya 20 saniyeyi geçmez çoğu zaman :)

Bu yüzden kavgalardan olabildiğince uzak durmaya çalışırım; ne cüssem ne de teknik alt yapım var :) Bendeki gibi "Eve alınan boks torbaları ve boks eldivenleri ile olmuyor bu işler", el yumruğu yemeden kendi yumruğunu balyoz zannetmekten vazgeçmiyor insan, çok şükür yumruk yemedim bugüne kadar :)

Cüsse önemsiz diyenler 1.50 50 kilo adamlar.

Benim boy 2M, kilo 140. Ufak bir sürtüşme oldu bir çocukla. Bana çelme takmaya çalıştı. İttiremedi. Ben ise onu boğazından ve pantolonunun kemerinden tutup savurdum. Fırlattım. Gülle atar gibi.

Bu arada sporla uğraşıyorum. Beni öyle yuvarlak birisi hayal etmeyin. Ne kilolular var, boynu yok. Ben fit bir şişmanım XD.

Bu arada cüsseye de güvenmemek lazım. Benim karşıma yine benim gibi birisi gelse, bıçak çekse ben ne yaparım? Ben onu elinden alırım ama sen? Alabilir misin? Yoksa kaç :).

Bıçaktan kaçtın. Peki ya tabanca? Kuru sıkı bile olsa yakından sıksa kör olursun :).

Benim gibi ol. Kavga etme. Çok damarıma basılmadığı sürece saldırmam. Laf atarlarsa eyvallah de. Tamam abim de. Alttan al. Alttan alsan ölmezsin. Yok ben üste çıkacağım dersen ya bıçağı yersin yada mermiyi. Kim neci belli değil. 5 dakikalık erkeklik yapıp atar yapma. Sen mezara o hapise olmasın.

Cüsse önemsiz diyenler 1.50 50 kilo adamlar.
Büyük ihtimalle. Cüsseli birinin önünde dikilmek bile her ne kadar dövüş üzerine spor geçmişi olan biri için bile özgüven düşüklülüğü yaşatır.

İstediğin kadar vurma tekniği bil. Dayanıklı ve çevik değilsen cüsseli de olsan cüssesiz de olsan 1 vuruşa bakar işin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı