Kavgacı insanlara karşı nasıl bir tavır ortaya konulmalı?

Bende aynısını yaşadım hocam bıçak çıkardı hiç oralı olmadan uzaklaştım arkadan bıçaklamadı neyse ki azıcıkta içinde delikanlılık varmış hem kalleş değilmiş çocuk.
Size kötünün iyisi denk gelmiş. Başınıza bir şey gelmemiş neyse ki. Lafı tekrar ediyor gibi oluyorum ama kaybedecek bir şeyi olamayan insan çok bu ülkede.

Yanında küçük kız kardeşim vardı hocam. Normalde korkmam zaten, kendimden çok kız kardeşim için korkmuştum. Yine de bıçak taşıyan tiplerle muhatap olmayı önermiyorum. Yerel haberlere çok haber düşüyor bıçaklanma ile ilgili. Ne gençler gitti böyle. Haberlere düşmeyenler var birde.
Anladım hocam aman dediğiniz gibi yanınızda biri varsa dikkatlı olalım aman sonu kötü bitmesin muhatap olmayın uzaklaşın oradan doğru ama işte onlar erkek değil bir adam yumrukla girer diğer adam bıçakla girerse o bıçak çıkaran benim gözümde bir gram erkeklik onuru yoktur delikanlı adam yumrukla girer.

Size kötünün iyisi denk gelmiş. Başınıza bir şey gelmemiş neyse ki. Lafı tekrar ediyor gibi oluyorum ama kaybedecek bir şeyi olamayan insan çok bu ülkede.
Öyle hocam öyle sağ olun neyse ki ucuz yırttık benim de kaybedecek bir şeyim yok diye girdim o bıçaklı olaya zaten ama bıçak yemeden kurtulduk neyse ki. Ama arkamdanda bıçaklayabilirdi yani içinde azıcık delikanlılık varmış şaşırttı.

Size tavsiyem geçiştirin o tipleri. Zorbalama falan olursa sizin karakterinize bağlı. Ben de böyle bir şey yaşamıştım zamanında. O arkadaşlar asla boş gezmezler veya tenhada 3-4 kişi yakalar sizi. Çok güzel dövmüştüm arkadaşı. Fakat o zaman ki artistlenmemin cezasını bıçak yarası ile ödedim. Kavga edecekseniz bile sonuçlarını iyi düşünün.

Size tavsiyem geçiştirin o tipleri. Zorbalama falan olursa sizin karakterinize bağlı. Ben de böyle bir şey yaşamıştım zamanında. O arkadaşlar asla boş gezmezler veya tenhada 3-4 kişi yakalar sizi. Çok güzel dövmüştüm arkadaşı. Fakat o zaman ki artistlenmemin cezasını bıçak yarası ile ödedim. Kavga edecekseniz bile sonuçlarını iyi düşünün.
Hocam sizde böyle diyerek arkadaşı korkutuyorsunuz zorbalamayı meşru kılıyorsunuz bırakın arkadaş cevabını yumrukla versin gerisini boş versin bıçaklarsa delikanlı değilmiş der geçer ailesi gelir zaten bıçaklayanın yalvarır filan böyleleri artistlik yapacağım derken cezaevlerinde biter hayatı yaptığı bedelin cezasını öder pişmanda olur. Ayrıca bir kişi kolay kolay karşısındakini bıçaklayamaz bıçaklarsa demek ki yürek yemiş.

Hocam sizde böyle diyerek arkadaşı korkutuyorsunuz zorbalamayı meşru kılıyorsunuz bırakın arkadaş cevabını yumrukla versin gerisini boş versin bıçaklarsa delikanlı değilmiş der geçer ailesi gelir zaten bıçaklayanın yalvarır filan böyleleri artistlik yapacağım derken cezaevlerinde biter hayatı yaptığı bedelin cezasını öder pişmanda olur. Ayrıca bir kişi kolay kolay karşısındakini bıçaklayamaz bıçaklarsa demek ki yürek yemiş.

Haklısınız fakat bıçaklanma o kadar hafife alınacak bir şey değil. Ben adama kölesi ol demiyorum. Kavga edecekse sonuçlarının olabileceğinden bahsediyorum.

Haklısınız fakat bıçaklanma o kadar hafife alınacak bir şey değil. Ben adama kölesi ol demiyorum. Kavga edecekse sonuçlarının olabileceğinden bahsediyorum.
Hocam ayrıca arkadaşın yerinde olsam bir dövüş sanatı salonu bulup orada antrenman dersi alırdım kendimi geliştirirdim ve böyle üç kuruş adamlar için kendimi sıkmaz yalakalık yapmazdım. Ayrıca size de sonuna kadar hak veriyorum bu insanlar belalı her yolu dener bir şeyler yapar korkutur seni ama korkmayın yapıştırın sonuna kadar gidin yapıştırın yumruğunuzu onlar beş kişiyse sen gene gözünü karart dövüş baktın dayak yiyorsun onurunla yedim deyip konuyu kapatırsın yani ama bıçaklama olayın içine girerse sıkıntı O'da gerçi delikanlılık meselesi bıçaklarsa delikanlı değilmiş. Hele ki bıçağı çıkartıp sana sallıyorsa demek ki delikanlılıktan hiç ne nasip almış ne ders.

Yeni konular

Geri
Yukarı