Kayan Navbar Yapımı

Yer
Kuşadası
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar mobil bir site tasarımı için ihtiyacım olan tek şey şu an kayan navbar menü şimdi aradığım özellikleri anlatayım; aktif olan bölümün altında çizgi olacak, ince olacak ve nereye tıklarsanız oraya doğru kayacak böyle bir kodu yabancı forumlarda çok aradım ancak biri oluyor biri olmuyor mesela nereye tıklarsak oraya kaydırma özelliği hiçbir yerde yoktu. Yardımcı olabilecek var ise minnettar olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Sanırım Windows platformu için yapacağınızı var sayarak cevap veriyorum. Gözünüze aklınızdaki gibi bir site çarparsa, CTRL + U tuşlarına birlikte basın (Opera, Chrome vb. bir browserda). Karşınıza o sayfanın kaynak kodları gelecektir. Akabinde sayfa içerisindeki kodları inceleyerek düşündüğünüz şekilde bir navbar geliştirebilirsiniz. Aklınızdakine yakın bir taslak gönderirseniz birlikte inceleyebiliriz, bu şekilde herhangi birisinin yardımcı olması çok zor olacaktır.

ezgif.com-video-to-gif.gif

buradaki menü gibi istiyorum ve yapabilen olursa üstteki kayan yazı marquee de olur
HTML:
<style>
div.scrollmenu {
  background-color: #333;
  overflow: auto;
  white-space: nowrap;
}

div.scrollmenu a {
  display: inline-block;
  color: white;
  text-align: center;
  padding: 14px;
  text-decoration: none;
}

div.scrollmenu a:hover {
  background-color: #333;
}
</style>

<div class="scrollmenu">
  <a style="border-bottom: 2px solid #E64A19;
" href="#home">Home</a>
  <a href="#news">News</a>
  <a href="#contact">Contact</a>
  <a href="#about">About</a>
  <a href="#support">Support</a>
  <a href="#blog">Blog</a>
  <a href="#tools">Tools</a> 
  <a href="#base">Base</a>
  <a href="#custom">Custom</a>
  <a href="#more">More</a>
  <a href="#logo">Logo</a>
  <a href="#friends">Friends</a>
  <a href="#partners">Partners</a>
  <a href="#people">People</a>
  <a href="#work">Work</a>
</div>
ile şu sitedeki (https://codepen.io/immad-hamid/pen/yEmayr) kodu birleştirirsek istediğim olacak yani kayan menü ve tıkladıkça sağa yada sola kaydıracak

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı