Kaybolan İstanbulkart için ne yapılır?

Kartex

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bugün 15:51 de 98H otobüsüne bindim ve oturduğum yere sanırım İstanbulkart'ım düşmüş eve gittim ceplerimi kontrol ettim ve bulamadım. Yürüdüğüm yolu geri yürüdüm ama yine de bulamadım, sonra beyazmasadan kayıp eşya bildiriminde bulundum. Az önce İstanbulkart uygulamasını kontrol ettim ve 20:51 de 98H otobüsünde bir kez kullanıldığına dair bir bildirim gördüm. Sanırım kartı biri çaldı, kartı kapattırıp yeni almak 85+55 TL maliyet demek sizce ne yapmalıyım kartı iptal mi edeyim yoksa bekleyeyim mi? Belki otobüs şoförü T.C. Kimlik numarasına bakmak için akbile basmıştır diye düşünüyorum ama bilmiyorum.

Up

Bugün 15:51 de 98H otobüsüne bindim ve oturduğum yere sanırım İstanbulkart'ım düşmüş eve gittim ceplerimi kontrol ettim ve bulamadım. Yürüdüğüm yolu geri yürüdüm ama yine de bulamadım, sonra beyazmasadan kayıp eşya bildiriminde bulundum. Az önce İstanbulkart uygulamasını kontrol ettim ve 20:51 de 98H otobüsünde bir kez kullanıldığına dair bir bildirim gördüm. Sanırım kartı biri çaldı, kartı kapattırıp yeni almak 85+55 TL maliyet demek sizce ne yapmalıyım kartı iptal mi edeyim yoksa bekleyeyim mi? Belki otobüs şoförü T.C. Kimlik numarasına bakmak için akbile basmıştır diye düşünüyorum ama bilmiyorum.

Up
Bence yenisini alın. 140 TL bir kilo tavuk parası bile değil. Uğraşmaya değmez.

Bugün 15:51 de 98H otobüsüne bindim ve oturduğum yere sanırım İstanbulkart'ım düşmüş eve gittim ceplerimi kontrol ettim ve bulamadım. Yürüdüğüm yolu geri yürüdüm ama yine de bulamadım, sonra beyazmasadan kayıp eşya bildiriminde bulundum. Az önce İstanbulkart uygulamasını kontrol ettim ve 20:51 de 98H otobüsünde bir kez kullanıldığına dair bir bildirim gördüm. Sanırım kartı biri çaldı, kartı kapattırıp yeni almak 85+55 TL maliyet demek sizce ne yapmalıyım kartı iptal mi edeyim yoksa bekleyeyim mi?
Merhabalar, Sizin ödediğiniz 85 TL kart ücreti, 55 TL ise kayıp ücreti. Başkasının kullandığı tespit edilirse 1329 TL ücret ödeniyor. Acilen kartınızı iptal ettirip yeni kart çıkarın. Belediye kayıp kart konusunda aşırı katı maalesef.
Belki otobüs şoförü T.C. Kimlik numarasına bakmak için akbile basmıştır diye düşünüyorum ama bilmiyorum.
Otobüs şoförü önündeki ekrandan sadece yaşınızı, ad ve soyadınızın baş harflerini ve cinsiyetinizi görebilmekte. Muhtemelen kartınızı biri kullandı.

Son düzenleme:
Bugün 15:51 de 98h otobüsüne bindim ve oturduğum yere sanırım İstanbulkart'ım düşmüş eve gittim ceplerimi kontrol ettim ve bulamadım. Yürüdüğüm yolu geri yürüdüm ama yine de bulamadım, sonra beyazmasadan kayıp eşya bildiriminde bulundum. Az önce İstanbulkart uygulamasını kontrol ettim ve 20:51 de 98h otobüsünde bir kez kullanıldığına dair bir bildirim gördüm. Sanırım kartı biri çaldı, kartı kapattırıp yeni almak 85+55 TL maliyet demek sizce ne yapmalıyım kartı iptal mi edeyim yoksa bekleyeyim mi? Belki otobüs şoförü T.C. Kimlik numarasına bakmak için akbile basmıştır diye düşünüyorum ama bilmiyorum.

Up.

Benim de düşmüştü ve içinde ki ücret harcanmadan kayıplar bürosuna verilmişti gidip aldım demek iyi niyetli biri denk gelmiş bana dediğin gibi bakiye harcandıysa o kartı unut kullanan kişi bakiyeyi bitirip çöpe atar.

Yeni konular

Geri
Yukarı