Kayıt aldığımız zaman sesim tek taraftan geliyor

HErtugrulK

Hectopat
Yeni kulaklık aldım markası Logitech G332 SE ve video kaydı aldığım zaman ses tek taraftan geliyor. Discord'da veya başka bir oyunda arkadaşlarım beni iki taraftan da duyabiliyor. Ama ben kayıt aldığım zaman sesim tek taraftan geliyor. Eski kulaklığımda böyle bir sorun yoktu eski kulaklığımın markası Logitech G230'du. Hani onu çıkardım bunu taktık ve böyle bir sorun oldu. Kulaklığın mikrofonunda sorun olmadığını düşünüyorum. Çünkü o zaman arkadaşlarım beni iki taraftan duymaz. Sizce sorun nedir yardım edebilir misiniz?

Çok hakim değilim lakin ses kaydı aldığınız programa ses girişi yapılırken monodio gelip stereo kayıt yapıyorsanız olabilir. Farklı programlarla deneyebilirsiniz. Diğer bir yöntem normal Windows ses aygıtı yöneticisinden veya voicemeeter programını indirip kulaklığın mikrofonunu dinleyebilirsiniz.

Çok hakim değilim lakin ses kaydı aldığınız programa ses girişi yapılırken monodio gelip stereo kayıt yapıyorsanız olabilir. Farklı programlarla deneyebilirsiniz. Diğer bir yöntem normal Windows ses aygıtı yöneticisinden veya voicemeeter programını indirip kulaklığın mikrofonunu dinleyebilirsiniz.
Baktım sesim soldan geliyor hep kayıttada yayın açtığım zamanda. Nedenini bilmiyorum ama. Normal windows ses kaydedicisine baktım ordan soldan geliyor sadece, geforce experience da baktım ordanda soldan geliyor, streamlabsden yayın açtım ordanda ses geliyor. Hani sorunu anlayamadım.

Discord'da normal geliyor demiştiniz değil mi? Discord ses ayarlarında hangi aygıttan ses aldığı yazar. Oraya bakıp varsayılan mı yoksa direk kulaklığınız mı seçili kontrol edin. Windows ayarlarda bir sıkıntı olabilir. Geçici bir çözüm önerisinde bulunabilirim. Voicemeeter programının ana ses girdisine mikrofonunuzu dinletirseniz sesin hangi yönden geldiğini ayarlayabiliyorsunuz. Normalde tam ortada bulunur bunu sağa veya sola kaydırarak dengeyi sağlayabilirsiniz. Daha sonra bunu tekrar ses girdisine dönüştürmek için ekstra olarak vb-Audio Virtual Cable indirebilirsiniz. Hardware outputtan vbnin inputunu seçerseniz dengelediğiniz sesi VB outputtan alırsınız. Biraz karmaşık oldu kusura bakmayın ama günü kurtaracak bir çözüm sunabiliyorum anca. Sadece kayıt alacaksanız da sesi ayrı olarak dengeleyebilirsiniz programlar aracılığıyla.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı