Kayıt defteri ayarları orjinal haline nasıl döndürülür?

portakal hanim

Picopat
Yer
Harikalar Diyarı
Arkadaşlar bir oyun yüzünden biraz kurcaladım oraları, ayarlar bozuldu. Nasıl eski haline yükleyeceğim? İnternette bazı yerlerde orjinal regedit dosyası diye paylaşanlar buldum, bunlardan uzak durmalıyım değil mi?

Sistem geri yükleme yapamıyorum, öncesinde oluşturmadığım için yok.

Sürüm: Windows 8.1 Pro.

Regedit'te yapılan yanlış işlemler işletim sistemde büyük sıkıntılar yaratabilir. O yüzden emin olmadan pek kurcalamamak lazım.

İnternette birkaç yol paylaşılmış.

Takıldığın bir yer olursa sorabilirsin.

İnternette bazı yerlerde orjinal regedit dosyası diye paylaşanlar buldum, bunlardan uzak durmalıyım değil mi?
Uzak durmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, pek sağlıklı bir yöntem gibi gözükmüyor çünkü.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp "sfc /scannow" de, bitince bilgisayarı yeniden başlat. Değişen bir şey olacak mı bak istersen.
Maalesef sorun devam ediyor hocam.

Regedit'te yapılan yanlış işlemler işletim sistemde büyük sıkıntılar yaratabilir. O yüzden emin olmadan pek kurcalamamak lazım.

İnternette birkaç yol paylaşılmış.

Takıldığın bir yer olursa sorabilirsin.

Uzak durmanın daha sağlıklı olacağını düşünüyorum, pek sağlıklı bir yöntem gibi gözükmüyor çünkü.
Hocam linklerdekileri denedim fakat, ayarlardan denileni yapıp restart atıldığında kurtarma diski mi aracı mı ne öyle bir şey takın diyor. Diğer yol olarak da sıfırlama var, dosyalarım gitmeden düzeltmenin başka yolu var mı?

@portakal hanim kurtarma diski dediği Windows imaj dosyası yüklü USB falandır. Normalde program önermem ama Reddit'te şunu gördüm.

@portakal hanim kurtarma diski dediği Windows imaj dosyası yüklü USB falandır. Normalde program önermem ama Reddit'te şunu gördüm.

Hocam buna benzer olarak Wise Registry Cleaner ile taradım, bozuk birkaç dosya bulup düzeltti. Büyük ihtimalle kendim el ile yaptığım için problemimi sorun olarak algılamıyor. Ben klavye ayarları ile oynamıştım, gecikme hızı vs. Mesela bir tuşa basıyorum on tuş basıyor, sorunum bu. Yavaş ve tek tek yazınca problem olmuyor ama çok sinir bozucu.
Orijinal regedit dosyası hayatımda duyduğum en şaibeli şey.

Komutlarını denedin mi?
Olmadı hocam.

Yardımlarınız için teşekkürler, sanırım temiz kurulum yapmaktan başka şansım yok gibi. Çözümleri denedim olmuyor. Şu elleştiğim ayarların eski halini hatırlasam eskisi gibi yaparım ama, hatırlamıyorum işte.

Yardımlarınız için teşekkürler, sanırım temiz kurulum yapmaktan başka şansım yok gibi. Çözümleri denedim olmuyor. Şu elleştiğim ayarların eski halini hatırlasam eskisi gibi yaparım ama, hatırlamıyorum işte.
Hangi ayar olduğundan bahsetmen mümkün mü? Ekran görüntüsü iyi olur, ufak tefek bir şey ise karşılaştırarak düzeltmeye çalışırız.

Hangi ayar olduğundan bahsetmen mümkün mü? Ekran görüntüsü iyi olur, ufak tefek bir şey ise karşılaştırarak düzeltmeye çalışırız.
Hocam videoda yaptıklarını yaptım ve her şey berbat oldu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de sorunu düzeltmek için denediğim yollardan biri de: videoda ayarların girilmeden önceki sayılarını da videoya bakarak aynılarını denedim, bunu deneyip bilgisayarı resetledikten sonra klavye hiç çalışmadı. Ben de bunu denemeden önce Wise Registry Cleaner ile taramıştım, taramadan önce sistem geri yükleme almıştım. Klavye hiç çalışmayınca sistem geri yükleme yaptım ve klavye çalıştı.

Bu arada, konuyu açtığımdan bu yana denediğim çözümler ile yaşadığım sorun %60 falan kısmen azaldı. Hala yine var ama eskisinden daha iyi oldu.

Son düzenleme:
Hocam videoda yaptıklarını yaptım ve her şey berbat oldu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de sorunu düzeltmek için denediğim yollardan biri de: videoda ayarların girilmeden önceki sayılarını da videoya bakarak aynılarını denedim, bunu deneyip bilgisayarı resetledikten sonra klavye hiç çalışmadı. Ben de bunu denemeden önce Wise Registry Cleaner ile taramıştım, taramadan önce sistem geri yükleme almıştım. Klavye hiç çalışmayınca sistem geri yükleme yaptım ve klavye çalıştı.

Bu arada, konuyu açtığımdan bu yana denediğim çözümler ile yaşadığım sorun %60 falan kısmen azaldı. Hala yine var ama eskisinden daha iyi oldu.
Değerler benim bilgisayarımdakiler ile aynı. Doğru bir şekilde eski haline çevirdiğiniz zaman klavyenin bozulmaması gerekiyordu, maalesef neden olduğunu bilmiyorum. Belki atanmayan değere sahip girdiye yanlışlıkla 0 falan yazdınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı