Kayıt defteri erişim hatası

Endlesss

Centipat
Daha fazla  
Merhaba kayıt defterinde birkaç ayar yapıyordum ve izinlerle ile ilgili bir sorunla karşılaştım ve izin kısmın da değişiklikler yapmaya başladım,"hkey_current_confıg" klasörü üzerinde izinlere bakarken yanlışlıkla bir şey yaptım ve izinleri kaldırdım bundan sonra bilgisayar da hiçbir şey çalışmamaya başladı Windows çubuğu kayboldu vs. klasör veya diğer şeyleri (masaüstünde) erişim engelendi gibi bir hata alıyorum Windows'a erişebiliyorum ancak uygulamaları vs. açmak için değişik yolara başvurdum Windows ayarlarına veya herhangi bir Windows uygulamasına erişemiyorum internette araştırdığım kadarıyla bununla ilgili herhangi bir çözüm veya denk gelen görmedim yardımlarınızı bekliyorum.

Aldığım bazı hatalar:

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33 KB · Görüntüleme: 87
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    23,7 KB · Görüntüleme: 72
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    7,4 KB · Görüntüleme: 80
Son düzenleyen: Moderatör:
3. parti yazılımlarla, dahil kendinize yetki hiçbir şekilde veremiyorsanız, eğer yedeğiniz varsa yedeğe dönün. Ancak, yedeğiniz yoksa "Dosyaları Koru" seçeneği ile bilgisayarı sıfırlamanız lazım.

3. Parti yazılım: Resplendence Software - Registrar Registry Manager

Manuel şekilde yetki verme yolu
  • Başlat menüsünden "Çalıştır"ı seçin.
  • Açılan kutuya "regedit" yazın ve "Tamam" butonuna tıklayın.
  • Kayıt defteri editörü açıldığında, istediğiniz anahtarın üzerine sağ tıklayın ve "İzinler" seçeneğini tıklayın.
  • "Gelişmiş" düğmesine tıklayın.
  • "Sahipliği" sekmesine tıklayın.
  • "Değiştir" düğmesine tıklayın.
  • "Mevcut sahibi değiştir" seçeneğini seçin ve "Tamam" düğmesine tıklayın.
  • İzinler sekmesine tıklayın.
  • "Grup veya kullanıcı adları" bölümüne istediğiniz kullanıcı adını veya gruba eklemek istediğiniz kullanıcıları girin.
  • "Tam Denetim" kutusunu işaretleyin ve "Tamam" düğmesine tıklayın.
  • Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
@Eray T @Deniz24386 sizin bir fikriniz var mı.

Son düzenleme:
3. parti yazılımlarla, dahil kendinize yetki hiçbir şekilde veremiyorsanız, eğer yedeğiniz varsa yedeğe dönün. Ancak, yedeğiniz yoksa "Dosyaları Koru" seçeneği ile bilgisayarı sıfırlamanız lazım.

3. Parti yazılım: Resplendence Software - Registrar Registry Manager

Manuel şekilde yetki verme yolu
  • Başlat menüsünden "Çalıştır"ı seçin.
  • Açılan kutuya "regedit" yazın ve "Tamam" butonuna tıklayın.
  • Kayıt defteri editörü açıldığında, istediğiniz anahtarın üzerine sağ tıklayın ve "İzinler" seçeneğini tıklayın.
  • "Gelişmiş" düğmesine tıklayın.
  • "Sahipliği" sekmesine tıklayın.
  • "Mevcut sahibi değiştir" seçeneğini seçin ve "Tamam" düğmesine tıklayın.
  • İzinler sekmesine tıklayın.
  • "Grup veya kullanıcı adları" bölümüne istediğiniz kullanıcı adını veya gruba eklemek istediğiniz kullanıcıları girin.
  • "Tam Denetim" kutusunu işaretleyin ve "Tamam" düğmesine tıklayın.
  • Yapmış olduğunuz değişiklikleri kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
@Eray T @Deniz24386 sizin bir fikriniz var mı.
1677773850849.png

Başka çözüm olan tekrar "Kullanıcı" oluşturmak kısmı çalıştığınızda büyük ihtimalle yetki sebebiyle aynı sorunla karşılaşacaksınız. Bu nedenle, önerdiğim yazılımı kullanarak yapmayı deneyebilir misiniz.
Önerdiğiniz yazılımı indirdim hangi adımları uygulayacağım hakkına bilgi verebilirmisiniz?

Önerdiğiniz yazılımı indirdim hangi adımları uygulayacağım hakkına bilgi verebilirmisiniz?
O kadar bilgili değilim, yanlış bilgi vermek istemiyorum. İnternetten adımlara bakabilirsiniz. Şu an donanımsal bir sorunla uğraşıyorum. Onu hallettikten sonra yazılım hakkında ufak bir araştırma yapacağım. Sizin için.

Anladım teşekkürler.
Ücretsiz versiyona kısıtlamalar getirilmiş. Windows güncellemeleri yaparken, bu güncellemelerin yedekleri otomatik olarak alınır. Eğer bu yedeklere erişebiliyorsanız, en yakın zamanda kaydedilmiş yedeklerden birisine geri dönerek sorunu düzeltebilirsiniz.

Adım 1
Screenshot_25.png

2. Adım "Sistem Geri Yükleme" tıklayın ardından devam edin
Screenshot_22.png

3. Adım bunlardan birisini seçin

Screenshot_23.png

Ayarlara dahil erişemiyorsanız USB ile temiz kurulum yapmanız gerekir.

Maalesef erişemiyorum mecburen format atılacak ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Ücretsiz versiyona kısıtlamalar getirilmiş. Windows güncellemeleri yaparken, bu güncellemelerin yedekleri otomatik olarak alınır. Eğer bu yedeklere erişebiliyorsanız, en yakın zamanda kaydedilmiş yedeklerden birisine geri dönerek sorunu düzeltebilirsiniz.

Adım 1
Eki Görüntüle 1687751
2. Adım "Sistem Geri Yükleme" tıklayın ardından devam edin
Eki Görüntüle 1687755

3. Adım bunlardan birisini seçin

Eki Görüntüle 1687758
Ayarlara dahil erişemiyorsanız USB ile temiz kurulum yapmanız gerekir.

Geri
Yukarı