Kayıt defteri virüsü nedir?

dondurmamgaymak

Hectopat
Selam. Bu virüsler kendi kendine bulunuyor Malwarebytes tarafından bilgisayarım havadan virüs mü iniyor anlamadım bu arada korsan dosya yok bilgisayarımda.

Dosya Ekleri

• Screenshot_23.png
    Screenshot_23.png
    16,6 KB · Görüntüleme: 82
  • Screenshot_24.png
    Screenshot_24.png
    15,8 KB · Görüntüleme: 85
Risk almaya değmez hocam. Özellikle de kaynağı belirsizse, acilen temiz kurulum yapın.

Solucan diye biliyorum. Kendisini kopyalayarak PC'yi yavaşlatıyor bende bu sorun %temp% dosyasının içindeki tüm her şeyi sildikten sonra bitti. Yaklaşık 80 GB yer açıldı deneyebilirsin.

Ya tabii öyle de driver kurması falan var bir de o sorun değil de uğraştırıyor ayrıyeten unutkanlık olduğu için C diskindeki oyunu D diskine atmadan formatlıyorum sonra da tekrardan indiriyorum döngüye giriyor :D

Hocam, zaten ciddi bir güvenlik açığınız var. Hele bir de trojan yerseniz işte o zaman işin dönüşü yok. Bütün hesaplarınız gider. Bu yüzden üşengeçlik etmeyin derim.

Solucan diye biliyorum. Kendisini kopyalayarak PC'yi yavaşlatıyor bende bu sorun %temp% dosyasının içindeki tüm her şeyi sildikten sonra bitti. Yaklaşık 80 GB yer açıldı deneyebilirsin.
bilmiyorum ben onu çoktandır yapıyorum hani desen 7-8 aydır format atmayıp bilgisayarı temizlemiyorsan bol GB'li bir temizlik yapabilirsin ama ben genelde format attığım için öyle bir sorunlar karşılaşmıyorum

Hocam, zaten ciddi bir güvenlik açığınız var. Hele bir de trojan yerseniz işte o zaman işin dönüşü yok. Bütün hesaplarınız gider. Bu yüzden üşengeçlik etmeyin derim.
güvenlik sorunumu ne ile kapatabilirim Format atmayı düşünüyorum şimdi başka ne yapabilirim

bilmiyorum ben onu çoktandır yapıyorum hani desen 7-8 aydır format atmayıp bilgisayarı temizlemiyorsan bol GB'li bir temizlik yapabilirsin ama ben genelde format attığım için öyle bir sorunlar karşılaşmıyorum

güvenlik sorunumu ne ile kapatabilirim Format atmayı düşünüyorum şimdi başka ne yapabilirim
Herhangi net çözümü yok. Üçüncü parti anti-virüs uygulamalarından pek bir hayır bekleme. Sorunun tamamen de çözülebilir, görünürde de çözülebilir. Kayıt defterine bile yerleşebiliyor attıkları Malware ve Trojan'lar.

KVRT yükleyip tarama yapın. Formata şimdilik ihtiyaç yok. Bu arada MBAM'ın bulduklarını da silmediyseniz silin.

KVRT yükleyip tarama yapın. Formata şimdilik ihtiyaç yok. Bu arada MBAM'ın bulduklarını da silmediyseniz silin.
Sadece garanti olması açısından öyle dedim. Temizleyebilme şansı var elbette.

Peki tavisyeniz nedir Windows 10 veya 11 ayrıyeten Windows 8 indirmeyi de düşünebilirim.
Sistemine göz attım. Windows 10 senin için iyi olacaktır.

Geri
Yukarı