Kayıtlı Telefona "YASALTAKİP IMEI Numarası Kayıt Dışı" Mesajı

Mavi Buz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben Eylül ayında yurtdışından telefon aldım ve getirdim. Gelir gelmezde IMEI Kaydını E-devlet üzerinden hemen yaptım ama bugün bir mesaj geldi bana IMEI numarası kayıt dışı diye. E-devlete ödediğim paranın dekontu hala elimde mevcut ve E-devletten IMEI sorguladığımda kayıtlı olarak görünüyor ne yapmalıyım ben şimdi?

IMG_0749.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de kayıt yaptıktan bir hafta sonra gelmişti aynı bu mesaj. E-devlet üzerinden IMEI sorgulama yapıp kontrol edebilirsiniz. Ben hala kullanmaya devam ediyorum cihazımı sorunsuz. Sanırım standart bir mesaj o. Kayıt yaptırsan bile geliyor.

Ben de kayıt yaptıktan bir hafta sonra gelmişti aynı bu mesaj. E-devlet üzerinden IMEI sorgulama yapıp kontrol edebilirsiniz. Ben hala kullanmaya devam ediyorum cihazımı sorunsuz. Sanırım standart bir mesaj o. Kayıt yaptırsan bile geliyor.
Bende endişelenmiştim sorun çıkıcak diye çünkü IMEI kaydını Türkiye'ye dönünce 1 hafta için yapmıştım.

Bu mesaj anladığım kadarıyla yurt dışından gelen cihazlara otomatik gidiyor sanırım. Dediğim gibi pasaport kaydı yapılmasına rağmen geldi bana da bu mesaj. Önemli olan e-devlet sayfasında gösterdiği.

@Mavi Buz bugün ayın 20’si. Mesajda belirtilen süre bugün doldu. Kapanmamıştır umarım cihazın. Zannetmiyorum kapanacağını ama sormak istedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı