Kayıtlı yurt dışı 2.el iPhone 12 mini alınır mı?

KenanBulutE

Hectopat
Arkadaşlar şu mevzuyu bir türlü anlayamıyorum, şimdi yurt dışından şahsi olarak kendimiz sıfır iPhone alırsak bunu kayıt ettirmemiz gerekiyor. Peki 2.el kayıtlı yurt dışı iPhone telefon alırsak burada nasıl bir süreç işler? 12 mini almak istiyorum, 2.el yurt dışı olarak gayet uyguna güzel IPhone'lar var, ben şimdi bunu alsam, aldıktan sonra ne yapmam gerekiyor? Benim kaçak Xiaomi vardı, ben bir sıkıntı olunca aldığım yere götürüyordum yeni IMEI falan atıyordu sorunsuz kullanıyordum, IPhone'da nasıl bir süreç işler? İnternette yıllık 150TL veriyorsunuz gibi bir şey okudum ama ne kadar doğrudur bu? Beni bir aydınlatabilirseniz çok memnun olurum.

Yalnız anlatırken şunu da bilmenizi isterim ki, bu yurt dışı telefon olaylarından hiç anlamam, mümkünse mala anlatır gibi anlatırsanız sevinirim 😃

Kayıt kimin üzerineyse silme hakkı var, 3 yıl geçtikten sonra silebiliyor mu bilemem. Ayrıca imei kaydının sahibi suça karışmışsa, hat senin üzerine olduğu için, konuya dahil olabilirsin.

Android gibi İphonelara imei atılmıyor. Kayıtı silerse tekrardan kaydetmek için 20bin TL kayıt ücreti ödemek zorunda kalabilirsin.

Fiyat avantajından dolayı yurt dışı 12 mini arıyorsanız; çarşıda satılandan daha ucuz olmasının sebebi kayıt ücretiyle beraber @Worldwideweb'in belirttiği gibi son satın alan kişiye ciddi sıkıntı çıkarabilecek olduğunu ve 12 mini cihaznın bunlara değer mi olduğunu tekrar düşünün bence.
2,5 yıldır 12 mini kullanıyorum, küçük diye aldım neredeyse her yönüyle 6. ayda pişman ettirdi. Açıkçası yurt dışı ürünü olarak almanın zahmetlerine riskine değeceğini ben sanmıyorum.

Fiyat avantajından dolayı yurt dışı 12 mini arıyorsanız; çarşıda satılandan daha ucuz olmasının sebebi kayıt ücretiyle beraber @Worldwideweb'in belirttiği gibi son satın alan kişiye ciddi sıkıntı çıkarabilecek olduğunu ve 12 mini cihaznın bunlara değer mi olduğunu tekrar düşünün bence.
2,5 yıldır 12 mini kullanıyorum, küçük diye aldım neredeyse her yönüyle 6. ayda pişman ettirdi. Açıkçası yurt dışı ürünü olarak almanın zahmetlerine riskine değeceğini ben sanmıyorum.

Ya sırf iPhone diye değil, hem ufak hem de kaliteli olsun artık şu kaçak Xiaomi'den kurtulayım dedim de, vallahi sizlerin dediklerinden yola çıkarsam bayağı sıkıntı olacağını anlayabiliyorum. İnternette de araştırdım, pek girilecek zahmet değil, IMEI uzatma falan da kalkalı bayağı oldu. Neyse teşekkür ediyorum, kaçak Xiaomi'den devam.

Bu 3 yıl mevzusu ne tam olarak? 3 yıl sonra TR cihazı gibi mi oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı