Kaykay tahtasında eğiklik var

Sadece Yorumcu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12th Gen Intel Core i5-12500h
NVIDIA GeForce RTX 3050 Tİ / Intel Iris Xe Graphics
24 GB / SODIMM, CRUCİAL 3000/6000 MHz Ram
Samsung 512 NVM M.2 SSD
Kingston KC3000 1 TB NMV M.2 SSD
Meslek
Müzisyen
Selamlar.
Bundan 2,5 yıl önce, ailemden biri doğum günü hediyesi olarak kaykay almıştı bana.
Yalnız aldığı kaykayda bir sorun var, normal kaykay tahtaları hem ince hem de tekerlek kısımlarında eğik oluyor.
Benim aletimde tahta sadece düz, ince değil, tekerlek için çıkıntılarda yok. Nasıl düzeltirim ne yapmalıyım? (Kaykayım kötü farkındayım, daha iyisini alacak param yok)
Anlamamış olabilirsiniz diye aşağı resimleri bırakıyorum.
Bir tanesi internetten bulduğum normal bir kaykay, diğeri benim kaykayım.
Bu olması gereken (altta ki de benim ki.)

1200px-Horizontal_Skateboard.jpg

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.
Bundan 2,5 yıl önce, ailemden biri doğum günü hediyesi olarak kaykay almıştı bana.
Yalnız aldığı kaykayda bir sorun var, normal kaykay tahtaları hem ince hem de tekerlek kısımlarında eğik oluyor.
Benim aletimde tahta sadece düz, ince değil, tekerlek için çıkıntılarda yok. Nasıl düzeltirim ne yapmalıyım? (Kaykayım kötü farkındayım, daha iyisini alacak param yok)
Anlamamış olabilirsiniz diye aşağı resimleri bırakıyorum.
Bir tanesi internetten bulduğum normal bir kaykay, diğeri benim kaykayım.
Bu olması gereken (altta ki de benim ki.)

Eki Görüntüle 1146343

Eki Görüntüle 1146342
Sanırım truck kısmından bahsediyorsunuz, tekerlekleri tutan demir parça. Kaykayınızdaki truck yüksekliği biraz daha az olduğu için biraz basık duruyor. Çıkıntı dediğiniz şey kaykay tahtasındaki bazı yerlerdeki eğimli bölgeler sanırım. Bu yapı tahta üreticilerine göre değişiyor. Bazı markaların tahtaları daha konkav olurken bazıları daha az oluyor. Tamamen markayla alakalı. Bu durum hareket yapma esnasında avantaj sağlayabiliyor. Tercih meselesi. Ama sizin kaykayınız dediğiniz gibi çok düz görünüyor. Rampada kullanılırsa zorlayabilir diye düşünüyorum. Sorununuzu biraz daha detaylı anlatma şansınız var mı? Belki tam olarak yanıtlayamamış olabilirim.

Hiç kayılacak gibi değilse biraz zaman verip para biriktirerek daha iyisini alın derim.

Sanırım Truck kısmından bahsediyorsunuz, tekerlekleri tutan demir parça. Kaykayınızdaki Truck yüksekliği biraz daha az olduğu için biraz basık duruyor. Çıkıntı dediğiniz şey kaykay tahtasındaki bazı yerlerdeki eğimli bölgeler sanırım. Bu yapı tahta üreticilerine göre değişiyor. Bazı markaların tahtaları daha konkav olurken bazıları daha az oluyor. Tamamen markayla alakalı. Bu durum hareket yapma esnasında avantaj sağlayabiliyor. Tercih meselesi. Ama sizin kaykayınız dediğiniz gibi çok düz görünüyor. Rampada kullanılırsa zorlayabilir diye düşünüyorum. Sorununuzu biraz daha detaylı anlatma şansınız var mı? Belki tam olarak yanıtlayamamış olabilirim.

Hiç kayılacak gibi değilse biraz zaman verip para biriktirerek daha iyisini alın derim.

Bu kaykayı ilk aldığımda tekerlekleri oldukça kötüydü, iyi bir kaykayın tekerlekleri ile değiştirdim, sürülecek ve kayılacak bir hale geldi.
"Ollie" denilen hareketi bu zamanlarda çıkarmaya çalışıyorum neredeyse çıkardım sayılır fakat kaykay biraz ağır ve hareket yapmak için tahtada ki eğimler yok. Düzeltilebilir bir durum mudur bu? Ben tahtasının biraz daha ince ve rahat olmasını istiyorum. Vebilirsiniz kötü bir alet aldıktan sonra tecrübe de almış olursunuz ve bu tecrübe aynı ürünün daha iyisini almanızı sağlar.

Bu kaykayı ilk aldığımda tekerlekleri oldukça kötüydü, iyi bir kaykayın tekerlekleri ile değiştirdim, sürülecek ve kayılacak bir hale geldi.
"Ollie" denilen hareketi bu zamanlarda çıkarmaya çalışıyorum neredeyse çıkardım sayılır fakat kaykay biraz ağır ve hareket yapmak için tahtada ki eğimler yok. Düzeltilebilir bir durum mudur bu? Ben tahtasının biraz daha ince ve rahat olmasını istiyorum. Vebilirsiniz kötü bir alet aldıktan sonra tecrübe de almış olursunuz ve bu tecrübe aynı ürünün daha iyisini almanızı sağlar.
Tahtadaki eğim düzeltilebilecek bir şey değil maalesef. Tahtayı yenisiyle değiştirmek gerekecektir. Benim kaykayım da biraz ağır kalıyor. Ama eğimleri oldukça iyi olduğu için sıkıntı çekmiyorum.

Son cümlenize ise ben hiç katılmıyorum. Eskiden ben de öyle düşünüyordum ama neyi ucuz alıp başlasam hayal kırıklığı oldu. Bu kesinlikle her konu için geçerli. En baştan kaliteli bir ürünle başlarsanız gerçekten zevk alabiliyorsunuz ve o işe tutunma şansınız artıyor. Ucuz kaykay deneme şansım olmuştu ve o kaykaydan sonra kendiminkine geçince sanki bambaşka bir his yaşıyordum. Deneyenler de aynı şeyi söylüyordu. İyi bir kaykay almak için 1 yıl araştırma yapıp para biriktirmiştim. Beklediğime değdiğini düşünüyorum.

Tahtadaki eğim düzeltilebilecek bir şey değil maalesef. Tahtayı yenisiyle değiştirmek gerekecektir. Benim kaykayım da biraz ağır kalıyor. Ama eğimleri oldukça iyi olduğu için sıkıntı çekmiyorum.

Son cümlenize ise ben hiç katılmıyorum. Eskiden ben de öyle düşünüyordum ama neyi ucuz alıp başlasam hayal kırıklığı oldu. Bu kesinlikle her konu için geçerli. En baştan kaliteli bir ürünle başlarsanız gerçekten zevk alabiliyorsunuz ve o işe tutunma şansınız artıyor. Ucuz kaykay deneme şansım olmuştu ve o kaykaydan sonra kendiminkine geçince sanki bambaşka bir his yaşıyordum. Deneyenler de aynı şeyi söylüyordu. İyi bir kaykay almak için 1 yıl araştırma yapıp para biriktirmiştim. Beklediğime değdiğini düşünüyorum.

Hangi kaykayı kullanıyorsun dostum?

Ayrıyeten fikrine saygı duyuyorum, iyi bir kaykay ile başlanabilir fakat önünde hiçbir engel yoksa :)

Hangi kaykayı kullanıyorsun dostum?

Ayrıyeten fikrine saygı duyuyorum, iyi bir kaykay ile başlanabilir fakat önünde hiçbir engel yoksa :)
Blind 8.0 hazır bir kaykay kullanıyorum. Gayet memnunum. Geçen sene 700 TL civarına almıştım ama şu an 1000 TL'yi görmüş. Tabii ki durumunu bilemiyorum, elinden geliyorsa kesinlikle iyi bir kaykay al. Bende de yoktu, beklemek zorunda kalmıştım. Karar verecek sensin tabii ki, sana kalmış 😉

Blind 8.0 hazır bir kaykay kullanıyorum. Gayet memnunum. Geçen sene 700 TL civarına almıştım ama şu an 1000 TL'yi görmüş. Tabii ki durumunu bilemiyorum, elinden geliyorsa kesinlikle iyi bir kaykay al. Bende de yoktu, beklemek zorunda kalmıştım. Karar verecek sensin tabii ki, sana kalmış 😉

O kadar paraya bir kaykay alamam ki, maalesef :(

Yeni konular

Geri
Yukarı