Kaynak belirtmedim diye ceza aldım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Dün saat 19 gibi açtığım bir konu yüzünden 1 gün ceza aldım, cezayı veren kişi "Süper Moderatör Egemen" idi. Ceza almamın sebebi verdiğim bilgiyi nereden aldığımı söylemememdi, ceza yedikten sonra forum kurallarını yanlış mı hatırlıyorum diye forum kurallarına göz attım. Kurallarda alıntı yaptığınızı belirtin gibi şeyler yazmıyordu ve kendimden de hiçbir şey eklemedim. Forum yöneticilerine sesleniyorum moderatör alırken sınav gibi bir şey yapın. Recep Baltaş'ın da dediği gibi sözde değil "özde"... Yani yardım etmeyi seven biriyim ve bugün forumda konu açan bir çok insan oldu çoğuna da yardım edebilecek bilgiye sahiptim yardım edemedim, içimde kaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurallarda yazmasa bile başka kaynaklardan alıntı yapıp kaynak vermemek alıntıladığınız kişinin emeğine saygısızlıktır. Bu şekilde düşünebilirdiniz. Anlayışınız için teşekkürler.

Talebiniz araştırıldı ve isteğiniz reddedildi. Aldığınız cezada Egemen Bey tamamen haklı durumda. Zira alıntıladığınız yeri direkt alıntı yaptığınız mesaja eklemelisiniz. Alt sıradaki mesajlara yazmanız değil.

Konu kapatılmadan önce konuyu açanın savunması beklenmektedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merak etme zaten yönetim kadrosu seçilirken gerekli hassasiyet gösteriyor. Göreve yeni başlamış tecrübesiz bir moderatör zannettiniz sanırım beni. Yıllardır bu sitede görev yapıyorum. Uzun bir süre bizzat yöneticilik de yaptım. Görev yaptığım süre içinde yüzlerce olay ile karşılaştım. Neyin ne olduğunu iyi bilirim yani.

Açtığınız konuya gelelim. Başka bir sitede yapılan haberi direkt kopyalayıp kaynak belirtmeden konu açtınız. Hatta bir üyemiz size kaynağını sorduğunda o zaman bir mesaj olarak linkini attınız. Sitemizde zaten ilgili konuda haber yazılmıştı: Windows 7'ye Verilen Destek 2015'te Bitiyor » Technopat

Birilerine yardım etmek istiyorsanız hiçbir şey yapmadan oradan buradan yazıları almak yerine kendinizden bir şeyler katın. Bir yerden yazı alacaksanız da kaynağını belirtin.

Kurallarda yazmasa bile başka kaynaklardan alıntı yapıp kaynak vermemek alıntıladığınız kişinin emeğine saygısızlıktır. Bu şekilde düşünebilirdiniz. Anlayışınız için teşekkürler.
Sizde biliyorsunuz ki bu bilgi ilk olarak Windows'dan çıkıyor Windows'dan aldım demem gerçekten saçma olurdu onca yazıyı ben kendim uydurup yazamazdım.

Sizde biliyorsunuz ki bu bilgi ilk olarak Windows'dan çıkıyor Windows'dan aldım demem gerçekten saçma olurdu onca yazıyı ben kendim uydurup yazamazdım.
Technopat'tan aldınız orayı atabilirdiniz.

Evet ancak başka sitelerde uydurma bilgiler de olabilir. Bu yüzden her ne koşulla olursa olsun kaynak belirtilmek zorunda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı