Kaynak kodları nasıl açılır?

Sahkalid

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Arkadaşlar ben bazı tarayıcıların veya farklı şeylerin kaynak kodlarını açmak ve onları editlemek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl bunları açıp onları editleyebilirim?

Eğer yazılımcılar özellikle o programı açık kaynak olarak yazmadıysa kaynak kodları göremez ve değiştiremezsin. En fazla reverse engineering ile bellek manipülasyonları yaparak programda bazı şeyleri değiştirebilirsin.

Merhabalar. Arkadaşlar ben bazı tarayıcıların veya farklı şeylerin kaynak kodlarını açmak ve onları editlemek istiyorum ancak nasıl yapacağımı bilmiyorum. Nasıl bunları açıp onları editleyebilirim?
HTML'i yani tarayıcı sitelerini düzenlemek istiyorsan Sağ Tık > İncele yapabilirsin. Onun dışında direkt uygulamayı düzenlemek için decompile etmelisin ki bazı diller için bu biraz zor. İnternette mesela Java ve C# için var. Onların dışında internette bol miktarda decompiler bulabilirsin.

Nasil executable olusturulduguna gore degisir durum. Ustte decompiler denilmis ancak her uygulama ara bir koda compile olmaz, decompiler her zaman ise yaramaz.

Chromium kodu open-source acip inceleyebilirsin.

Nasıl executable olusturulduguna gore degisir durum. Ustte decompiler denilmis ancak her uygulama ara bir koda compile olmaz, decompiler her zaman ise yaramaz.

Chromium kodu open-Source acip inceleyebilirsin.

Pek bir bilgim yok bunun için üzgünüm ancak sormak istiyorum: Bu kodları nasıl tek bir uygulama halinde açabiliriz denemek için değişiklikleri yani hangi dosya formatında ve hangi uygulama ile?

Yeni konular

Geri
Yukarı