Kaynakça Nasıl Hazırlanır?

Melehat

Centipat
Makaleler
1
Yer
Valandovo, Kuzey Makedonya
Daha fazla  
Arkadaşlar proje ödevimi biraz önce bitirdim fakat kaynakçayı nasıl hazırlamam gerektiğini bilmiyorum. Projemin konusu "Günlük Hayatta Kullandığımız Kanser Yapıcı Organik Bileşikler". Yaklaşık 10 sayfa slayt hazırladım, her sayfada farklı bir bileşiği anlattım. Neredeyse tüm bileşikleri tek bir siteden aldım. Sadece bazılarının kullanım alanları ve zararları o sitede yoktu. Ben de farklı sitelerden buldum. Şuan siteler Chrome'da açık. Bunları kaynakçaya nasıl yazmalıyım? Geçen gün okulda bazı arkadaşlarım hocaya slaytlarını gösterdi ve hiçbirinin kaynakçasını beğenmedi. Onlar direkt olarak düz linki kopyalamışlardı. Yardımcı olabilir misiniz?

Kaynaklarınızı mı yoksa hazırladığınız kaynakçaları mı beğenmedi? Eğer ikincisi ise bu nasıl iş kaynakça site veya kitap/yazılı olarak belirtilir burada ne sorun var anlamadım.

Slayt vs. dediğinize göre apa gibi standartlarda kaynakça istemediğini anlıyorum. Sonuna "KAYNAKÇA" şeklinde başlık atıp madde madde sıralayıp site linkinin yanına erişim tarihi: Xx. Xx. Xxxx saat: Xx: Xx şeklinde yazabilirsin.

Kaynakçada erişim tarihinin olmamasını beğenmemiş olabilir. Linkin yanına erişim tarihini yazın hatta eğer mümkün olursa archive.org'dan da girdiğiniz siteyi arşivleyip kaynakça olarak da arşivlediğiniz linki ekleyebilirsiniz.

Slayt vs. dediğinize göre apa gibi standartlarda kaynakça istemediğini anlıyorum. Sonuna "KAYNAKÇA" şeklinde başlık atıp madde madde sıralayıp site linkinin yanına erişim tarihi: Xx. Xx. Xxxx saat: Xx: Xx şeklinde yazabilirsin.
Ek olarak her bilginin bulunduğu slayta bilginin kaynağını alt bilgi olarak da ekleyebilirsiniz.

MLA, APA standartlarından birini kullanın. İnternette otomatik kaynakça üreten araçlar var zaten. EasyBib var benim hatırladığım ama bulması kolay. İngilizce kısımları çevirirsiniz.

Kaynakçada erişim tarihinin olmamasını beğenmemiş olabilir. Linkin yanına erişim tarihini yazın hatta eğer mümkün olursa archive.org'dan da girdiğiniz siteyi arşivleyip kaynakça olarak da arşivlediğiniz linki ekleyebilirsiniz.
Erişim tarihi dediğiniz ne? Siteye ne zaman girdiğim mi? Yoksa bilginin siteye eklenme tarihi mi?

Geri
Yukarı