Kayseri'de En Düşük Ping alınan ISS

Hocam hangi oyunu oynuyorsunuz? Statik IP kullanıyor musunuz?
Bende de Milleni de en verimli olduğu halde sorun olmaya başladı ping değerleri. Yeni statik IP almak için 1 ayın dolmasını bekliyorum. Ya oyun sunucuları ya ülke içi bir sıkıntı var. Ankara tarafındaki sunucularda eskiden 12'yi geçmeyen ping değerleri 70 üzerine çıkmaya başladı.
Hocam şu üç adrese tracert atabilir misiniz? 78.31.67.209 & 85.159.239.121 & 104.160.143.124 sözleşmem bitmek üzere geçecek firma arıyorum ben de.

Belki de Kayseri geneli bir problem vardır diyeceğim fakat Erkilet mevkiinde Turknet kullanan akrabam İstanbul'a VDSL hizmet ile 19 ping alıyor. Bilemiyorum bir gariplik var. Statik IP kullanmıyorum.
Aynı şekilde ohcam sizde turknet üzerinden yaptırabilirseniz sevinirim.

Hocam şu üç adrese tracert atabilir misiniz? 78.31.67.209 & 85.159.239.121 & 104.160.143.124 sözleşmem bitmek üzere geçecek firma arıyorum ben de.

Aynı şekilde ohcam sizde TurkNet üzerinden yaptırabilirseniz sevinirim.

Statik IP olmadan olan testlerdir. Yakında yeni IP ataması yapılacağı gün gelince yeni statik IP alacağım. Bir miktar daha düşecektir. Kayseri'de sanmıyorum bu firma kadar düşük ping veren başka firma. Altyapı sahibi TT bile olsa 5 para etmez gözümde.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    49,6 KB · Görüntüleme: 119
Statik IP olmadan olan testlerdir. Yakında yeni IP ataması yapılacağı gün gelince yeni statik IP alacağım. Bir miktar daha düşecektir. Kayseri'de sanmıyorum bu firma kadar düşük ping veren başka firma. Altyapı sahibi TT bile olsa 5 para etmez gözümde.
Değerleriniz çok iyi hocam. Sabit ip alınca müsaitliğinize göre 3'lü yaparsanız çok memnun olurum. Ben tt kullanıyordum, netspeed geçme düşüncem vardı sadece faceit ve lol west oynuyorum tt çıkışları iyi olduğu için fakat faceit değerleri çok iyi buraya göre.

Ek olarak akşam hız düşümü, ping dalgalanması paket loss gibi şeyler oluyor mu?

1668527425141.png

1668527436038.png

Dostum bende kayserideyim aldıysanız paylaşırsanız yeni değerleri sevinirim. Hatta kodunuz ile paylaşın geçersek sizin üzerinizden geçelim kaldırmadılarsa o sistemi.

Dostum bende kayserideyim aldıysanız paylaşırsanız yeni değerleri sevinirim. Hatta kodunuz ile paylaşın geçersek sizin üzerinizden geçelim kaldırmadılarsa o sistemi.

Hocam 1 ay dolmadan farklı bir IP adresi verilmiyor. Muhtemelen bir gün sonra yeni IP adresi başvurusunda bulunacağım. Bakalım şansımıza ne gelecek. Her IP bloğunda ping değerleri değişkenlik gösterebiliyor.
Ek olarak Millenicom CEO'su ile irtibata geçtim. Mesajımı dikkate alırlarsa yüksek hızda internet paketleri ve ek olarak Türk Telekom ile ping değerlerini düşürmek için adım atabilirler kesin olmamakla birlikte.
Tabii madem istediniz kodu mu da paylaşayım.
İndirim kodu: 37BBCBCF

Hocam 1 ay dolmadan farklı bir IP adresi verilmiyor. Muhtemelen bir gün sonra yeni IP adresi başvurusunda bulunacağım. Bakalım şansımıza ne gelecek. Her IP bloğunda ping değerleri değişkenlik gösterebiliyor.
Ek olarak Millenicom CEO'su ile irtibata geçtim. Mesajımı dikkate alırlarsa yüksek hızda internet paketleri ve ek olarak Türk Telekom ile ping değerlerini düşürmek için adım atabilirler kesin olmamakla birlikte.
Tabii madem istediniz kodu mu da paylaşayım.
İndirim kodu: 37BBCBCF

Teşekkürler 1 ay sonra bakacağız artık. Yüksek hızlar iş görür fakat telekom ile çok fazla bir şey yapabilecekelerini düşünmüyorum, İstanbul yerine yurtdışı sunucularına direkt ankaradan bağlanıyor, kayseri'nin yeni bir merkez noktası olursa belki olabilir pek düşünmüyorum fakat ben. daha doğuda bir il seçebilirler bunun için.

FTTH bağlantınız var anladığım kadarıyla o yüzden aralarındaki ping farkının çok olacağını düşünmüyorum (Ankara'da oturuyorum TT, TurkNet, Comnet deneyimim oldu FTTH) fiyat olarak uygun olanı tercih ederdim (ettim ☺️).

@Dabangg öyle bir şey yok. Fazlasıyla ping değerine birebir etki ediyor firmalar. Herkesin çıkış için kullandığı yapı farklı. Ülke içinde kullandığı yapı aynı olsa bile yönlendirme farklılıkları var. Bu bazen 3-5 ping bazen 20-30 ping fark ediyor. Bunun yanında kullandığınız firma kapasite sorunları yaşıyorsa yoğun saatlerde ping artışı ve hız düşme sorunları olur. Saydığınız cortnet firmasında bu çok popüler mesela.

@Dabangg öyle bir şey yok. Fazlasıyla ping değerine birebir etki ediyor firmalar. Herkesin çıkış için kullandığı yapı farklı. Ülke içinde kullandığı yapı aynı olsa bile yönlendirme farklılıkları var. Bu bazen 3-5 ping bazen 20-30 ping fark ediyor. Bunun yanında kullandığınız firma kapasite sorunları yaşıyorsa yoğun saatlerde ping artışı ve hız düşme sorunları olur. Saydığınız cortnet firmasında bu çok popüler mesela.

Evet biliyorum ama söylediğiniz firmaları deneyimlediğimi söyledim yani bir problemlerini Ankara'da görmedim, bunu da söyledim. Hiçbir saat diliminde 2-3 ping fazlası dışında yaşamadım ama başka yerlerde olmaz diyemeyiz dedikleriniz çok doğru.

Evet biliyorum ama söylediğiniz firmaları deneyimlediğimi söyledim yani bir problemlerini Ankara'da görmedim, bunu da söyledim. Hiçbir saat diliminde 2-3 ping fazlası dışında yaşamadım ama başka yerlerde olmaz diyemeyiz dedikleriniz çok doğru.
Hocam altyapı sahibi Tt olmasına rağmen en yüksek ping onda çıkıyor üstteki testlerden görmüşsünüzdür. Firmalar gerçekten bunu düşünse buna yatırım yapsa bizim şuanki ping değerleri en az rahat bir 15-20 daha düşer. Yapılan milyon dolarlık sunucu yatırımları pop noktaları iyileştirmeleri işi farklı bir boyuta taşır ama nerde. İnternete giriyor mu söylenen hızları alıyor mu orda takılı kalmışlar.

Geri
Yukarı