Kaza orucu nasıl tutulur?

Deme diyoruz bizde. Acelesi yok bayramdan sonra tutsun. Adama boşuna bayramda tutturmaya çalışıyorsun sen.
Aslında oruç 5 gün için mekruh kılındı. Ramazan Bayramının ilk günü ve Kurban Bayramının ilk 4 günü. Ramazan Bayramının 2. günü tutulmaz diye bir hüküm yok aslında. Ramazan Bayramı için 1. gün denmiş.

Aslında oruç 5 gün için mekruh kılındı. Ramazan Bayramının ilk günü ve Kurban Bayramının ilk 4 günü. Ramazan Bayramının 2. günü tutulmaz diye bir hüküm yok aslında. Ramazan Bayramı için 1. gün denmiş.
Yokta bayram bayram niye tutsun. Gereksiz kasmak olur. Fakat doğru. Lafım, "İstediği gün tutsun. 1. günde tutsun sonuçta haram değil." demesine.

Hocam sadece 1 cümlemde söyledim. İstediği zaman tutsun bana ne.
Tamam seni ilgilendirmiyorsa yanlış yönlendirme. Boş ver başkaları cevaplasın. Sen de sigara iç o zaman. Haram değil bir şey olmaz, tadı güzel. Sağlığına gelecek olursak bana ne. Ben mi içiyorum?

Umarım artık kafanda bir şeyler oturmaya başlamıştır.

Tamam seni ilgilendirmiyorsa yanlış yönlendirme. Boş ver başkaları cevaplasın. Sen de sigara iç o zaman. Haram değil bir şey olmaz, tadı güzel. Sağlığına gelecek olursak bana ne. Ben mi içiyorum? Umarım artık kafanda bir şeyler oturmaya başlamıştır.
Ben sigara içiyorum diye bir şey söylemedim. Sigara içenlere de kızarım fakat sırf örnek verdim diye sigara bağımlısı da yaptınız beni. Helal olsun. :D

Ben sigara içiyorum diye bir şey söylemedim. Sigara içenlere de kızarım fakat sırf örnek verdim diye sigara bağımlısı da yaptınız beni. Helal olsun. :D
Dediğimi yine anlamamışsın. Boş ver. Sen tut orucunu.

1618487287362.png

Geri
Yukarı