Kaza sonrası ne yapmalıyım?

Tircii

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar benzinlik içerisinde park halindeyken geri geri gelen araç arabama çarparak tamponda ve bagaj kapağında hasar oluşturdu. Tutanağı tuttuktan sonra yetkili servise gittim. İşlemin kasko üzerinden karşı tarafın sigortasından karşılanacağını ve kaskonun bozulmayacağını söylediler. Sigorta üzerinden işlem yaparsalar yan sanayi ürün takacaklarını ve işlemin 1 ayı bulabileceğini belirttiler. Ben kasko üzerinden yapılmasını tercih ettim bundan sonra ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Alakası yok. Sigorta zaten orjinal parça fiyatına göre işlem yapar. Boşu boşuna kasko bozdurmayın. Karşı tarafın sigortasıyla serviste parça onarım işlemi yaptırın.
Ekleme: Arabayı götürdüğünüz servise hasarı inceleyip, hangi parçaların değişmesi gerektiği ile ilgili olarak bir eksper gelecek. Bakacaklar arabaya ve hangi parçalar değişcek ve fiyat vericekler.

Alakası yok. Sigorta zaten orijinal parça fiyatına göre işlem yapar. Boşu boşuna kasko bozdurmayın. Karşı tarafın sigortasıyla serviste parça onarım işlemi yaptırın.
Ekleme: Arabayı götürdüğünüz servise hasarı inceleyip, hangi parçaların değişmesi gerektiği ile ilgili olarak bir eksper gelecek. Bakacaklar arabaya ve hangi parçalar değişecek ve fiyat verecekler.

Kaskonun bozulmayacağını söylediler. Eksper yarın gelecek.

Ne oldu şu an gelişme var mı?

Kaskom karşı tarafın sigorta şirketinden ödemeyi aldı ve aracı yetkili serviste yaptırdı. Bende karşı tarafın sigorta şirketine değer kaybı talebinde bulunup aracımın değer kaybını eksikte olsa aldım. Ayrıyeten kaskomun internet sitesinde okuduğuma göre karşı taraf kusurlu olduğu için kaskomda herhangi bir bozulma olmayacak. Kaskomu yeniledeğim zaman tekrardan yazarım.

Kaskom karşı tarafın sigorta şirketinden ödemeyi aldı ve aracı yetkili serviste yaptırdı. Bende karşı tarafın sigorta şirketine değer kaybı talebinde bulunup aracımın değer kaybını eksikte olsa aldım. Ayrıyeten kaskomun internet sitesinde okuduğuma göre karşı taraf kusurlu olduğu için kaskomda herhangi bir bozulma olmayacak. Kaskomu yeniledeğim zaman tekrardan yazarım.

Sevindim gerçekten en azından alabilmene. Haklı olan hakkını almalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı