Kaza sonrası yapılması gerekenler

TENSES

Kilopat
Merhabalar. Bugün maalesef maddi hasarlı bir trafik kazası geçirdim. Kusurlu taraf benim, karşı taraf ile mobil tutanak tuttuk. Benim trafik sigortam ve kaskom mevcut şimdi ne gibi şeyler yapmam gerekli?
İnternette alkol raporu filan diye bir şey gördüm. Tutanağı tutarken alkol sorusuna hayır dedim gidip yine alkol testi yaptırmama gerek var mıdır?

Merak edenler için söyleyeyim, düz yolda gizli buzlanma sebebi ile (kış lastiklerim yoktu) arkadan öndeki araca çarptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigortacyım sizin trafik sigortanız karşı tarafın hasarını karşılayacak (50.000) TL. Yetmediği yerde kaskonuzun i. M. M si (poliçe yapılırken ne kadar girildiyse) devreye girip hem karşı aracı hem de sizin aracınızı ödeyecek. Ama gelecek sene pahalı çıkacak hem trafik hem de kasko.

Sigortacyım sizin trafik sigortanız karşı tarafın hasarını karşılayacak (50.000) TL. Yetmediği yerde kaskonuzun i. M. M si (poliçe yapılırken ne kadar girildiyse) devreye girip hem karşı aracı hem de sizin aracınızı ödeyecek. Ama gelecek sene pahalı çıkacak hem trafik hem de kasko.
Heralde 50 bin liradan fazla tutmaz. Gerçi o kazadan karşı taraf nasıl o kadar hasar aldı hala anlayabilmiş değilim ama. Bende sadece plastik aksamlar kırılmışken onda arka taraf yok oldu.
3 yıllık hasarsızlığımız da boşa gitti.😔
Anlaşmalı ve kanamasız bir kazaysa alkol testine gerek yok.
Evet aramızda tutanak tuttuk açıklamada hatalı olduğumu kabul ettim zaten arkadan çarpma, yaralı yoktu şükür.
Öncelikle geçmiş olsun kasko poliçenizle yetkili servise gideceksiniz onlar dosya açacak ve aracın onarımını yapacak. Yetkili servis olmak zorunda değil tabi.
Öncesinde sigortayı aramam filan gerekiyor mu?

Heralde 50 bin liradan fazla tutmaz. Gerçi o kazadan karşı taraf nasıl o kadar hasar aldı hala anlayabilmiş değilim ama. Bende sadece plastik aksamlar kırılmışken onda arka taraf yok oldu.
3 yıllık hasarsızlığımız da boşa gitti.😔

Evet aramızda tutanak tuttuk açıklamada hatalı olduğumu kabul ettim zaten arkadan çarpma, yaralı yoktu şükür.

Öncesinde sigortayı aramam filan gerekiyor mu?

3 yıllık hasarsizliginiz boşa gitmedi şimdi şöyle 3 yıldır sigortanızı yaptırıyorsaniz 7. basamağa gelmiş demeksiniz. Yani en düşük basamak şu anda 6. basamağa geri çıktınız. Yani sadece 1 yılınız gitti. Arada aşırı bir fark çıkmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı