Kazanım cevapları nereden bulunur?

ahmet_kıran

Hectopat
Yer
Türkiye
Din kültürü hocamız kazanımları verdi fakat kazanımları yazınca internette cevapları yerine 1000 satırlık yazılar çıkıyor. Bu kazanımlara sınavda ne yazsam doğru cevap veririm?

1- değerler ve değerlerin kaynağı
2- değerlerin oluşumunda dinin etkisi
3- değerlerin oluşumunda örf ve adetlerin etkisi
4- gençlerin kişilik gelişiminde değerlerin yeri ve önemi
5- temel değerler
6- İslam medeniyeti ve özellikleri
7- İslam medeniyeti
8- İslam medeniyetinin farklı coğrafyalardaki izleri

Din kültürü dersinin seçmeli olmasına şaşmamalı 10 kısa sure bir de elhamı bilen, cuma günleri de elindeki kağıttan hutbe okuyan imam memur maaşı alıyor. Benim zamanımda bu kadar yoğun değil di ki imam-hatip mezunuyum açıktan.

Din kültürü dersinin seçmeli olmasına şaşmamalı 10 kısa sure bir de elhamı bilen, cuma günleri de elindeki kağıttan hutbe okuyan imam memur maaşı alıyor. Benim zamanımda bu kadar yoğun değil di ki imam-hatip mezunuyum açıktan.

Fikriniz varsa yardımcı olma şansınız var mı gerçekten 1. kazanımı yazıyorum cevaplarının çıkması yerine sayfalarca slayt çıkıyor çok alakasız.

Değerler, maddi ve manevi olmak üzere ikiye ayrılır. Maddi değer; kültürel, tarihî ve bilimsel değerlere verilen isimdir. Bir topluma ait yapılar, elbiseler, kullanılan araç ve gereçler maddi değer kapsamında değerlendirilir. Manevi değer ise bir topluma ait inanç, gelenek, örf, âdet, duygu, düşünce ve davranışlardır. Bazı eserler vardır ki hem maddi hem de manevi değerleri bir arada toplamıştır. Örneğin; tarihî camiler mimari açıdan maddi, dinî bir yapı olması nedeni ile de manevi yönü olan eserlerdir.

Değerlerin temeli ailede atılır. Bu temel, yaşanılan sosyal çevre, toplum ve alınan eğitimle şekillenir ki en mükemmel şeklini de dinî inanç ve davranışla tamamlamış olur.

3. ya da 4. sitede bile çıkıyor hiç bakmamışsın. Şu sitedeki kısa yazıdan kendin çıkarım bile yapsan 4-5 kazanımın cevabı çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı