KB4598291 güncellemesi sonrası mavi ekran

Depolama programıyla 4 saate yakın test yaptım. Tüm birimler yeşil. Sağlık 98. DISM rehberini uyguladım. Fotoğrafları ekte. Bilgisayarımda sadece dokunmatik yüzeyin driver'ı yüklü. Fareyi USB portundan kullanıyorum. USB portundan kullanmaya başladığımda görev yöneticisinde ekteki şey başlangıç da etkin olarak ortaya çıktı. Devamlı işimden olayı takıp çıkartıyorum. Sadece ram'leri test etmedim. Onu da uzun sürdüğü için Windows'un bellek tanımlayıcısı ile test edeceğim. Recep Bey'in rehber olarak hazırladığı video ile. Söylediklerinize ek olarak bir kaç bir şey baktım: Olay günlüğünde mavi ekran yediğim zamanda hata dosyası olmuş. Acaba bu dosyayla ilgili bir şey olabilir mi? Açıklamasını da aşağıya bıraktım. Teşekkürler.
dsd.png
dddddd.png
Adsız.png
Adsızffff.png

DistributedCOM hatası gözüküyor. Bunula ilgili konular açılmış isterseniz inceleyebilirsiniz.

Windows bellek tanılama aracını kullanabilirsin.

Müsait olduğun zaman Memtest86 testi yapabilirsin.

HD Tune ile "health" sekmesini paylaşın.

"DISM" komutları başarılı olmuş.

Bu süreçte mavi ekran alırsan minidump dosyasını paylaşırsın.

Galiba ben dokunmatik yüzeyin sürücüsünü gördüm.

Uzun bir aradan sonra tekrar mavi ekran yedim. Bu süre zarfında 20H2 güncellemesi yaptım.
Gene mavi ekran verdiği anda 'Windows.SecurityCenter.WscDataProtection' isimli hata gelmiş. Bunu biraz araştırdım fakat hep İngilizce kaynak olduğundan pek verim alamadım. Recep Beyi etiketliyebilir misin? Mavi ekran anındaki hata:
dsdsdsds.png

Son düzenleme:
Uzun bir aradan sonra tekrar mavi ekran yedim. Bu süre zarfında 20H2 güncellemesi yaptım.
Gene mavi ekran verdiği anda 'Windows. Securitycenter. Wscdataprotection' isimli hata gelmiş. Bunu biraz araştırdım fakat hep İngilizce kaynak olduğundan pek verim alamadım. Recep beyi etiketliyebilir misin? Mavi ekran anındaki hata:
Eki Görüntüle 898772

Caine hocam foruma ara verdi ben bakayım.
Gene mavi ekran verdiği anda 'Windows. Securitycenter. Wscdataprotection' isimli hata gelmiş. Bunu biraz araştırdım fakat hep İngilizce kaynak olduğundan pek verim alamadım. Recep beyi etiketliyebilir misin? Mavi ekran anındaki hata:
Eki Görüntüle 898772

Pool corruption hatası gördüm. @Ted Kaczynski hocamda RAM hatası görmüş CPU Zden spd sekmesini paylaşın ve Memtest86 ile test yapın.

Caine hocam foruma ara verdi ben bakayım.

Pool corruption hatası gördüm. @Ted Kaczynski hocamda RAM hatası görmüş CPU Zden spd sekmesini paylaşın ve Memtest86 ile test yapın.
En kısa zamanda Ram testi yapacağım. Peki, test arızalı çıkarsa sonuç ne olacak? Ram'i mi değişmek zorunda kalacağım? Ya da yazılımsal düzelir mi?

En kısa zamanda RAM testi yapacağım. Peki, test arızalı çıkarsa sonuç ne olacak? RAM'i mi değişmek zorunda kalacağım? Ya da yazılımsal düzelir mi?

RAM'leri tek tek test edin bozuk olanı çıkartın.

Yeni konular

Geri
Yukarı