KB5022845 güncellemesi sonrası uygulamalar geç açılıyor

Kaeyabashi

Kilopat
Yer
Ankara
Tekrardan merhaba. Bir önceki konumda KB5022360 güncellemesi sonrası aynı sorunu yaşamış ve güncellemeyi kaldırıp sorunu çözmüştüm. KB5022845 güncellemesini kurduğumda tekrar aynı sorunu yaşadım. Örnek olarak; MSConfig, KVRT ve birkaç yazılım ciddi olarak çok geç tepki verdi. Güncellemeyi kaldırdım ve sorun tekrar çözüldü. Bir önceki güncellemede forumda aynı sorunu yaşayan birçok arkadaşımız olduğunu gördüm. Artık güncellemeleri tamamen bloke etmeyi düşünüyorum, sisteme ciddi zarar veriyor. Bahsi geçen konuda ne yapabiliriz?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü_20230216_043650.png
    Ekran görüntüsü_20230216_043650.png
    21,2 KB · Görüntüleme: 57
Dostum aynı sorundan bende müzdaripim bunun tek çözümü KB5022360 güncellemesini kaldırmak mı? Başka bir çözüm yolu bulabildin mi? Microsoft'un hala sorunlu güncelleme paketlerini yayınlamasını çok saçma buluyorum. Sonuçta her kullanıcı bilgisayarının güncel ve sorunsuz olmasını ister. Bende aynı şekilde isteğe bağlı bile olsa tüm güncellemeleri her zaman yüklerim sırf sistem güncel olsun diye ama bu Update sorununu çözene kadar bunu kaldırmayı düşünüyorum. Sanırım Microsoft tarafından henüz bir yama da gelmedi bunun için.

Sorunun kaynağını buldum teknik olarak Defender servisinden kaynaklanıyor. Yüksek ihtimalle defanderı kaldırdınız veya kapattınız. Açarak çözüme kavuşabilirsiniz fakat benim gibi Defender'ı açmak istemiyorsanız şu şekilde defendırı kaldırın.

Öncelikle Defender Control ile devre dışını bırakınız. Daha sonra Unlocker yazılımı ile C:\Program Files (X86), C:\Program Files ve C:\ProgramData dizinlerindeki Defender ile alakalı tüm klasörleri siliniz ve sisteminizi yeniden başlatınız.

Sorunun kaynağını buldum teknik olarak Defender servisinden kaynaklanıyor. Yüksek ihtimalle defanderı kaldırdınız veya kapattınız. Açarak çözüme kavuşabilirsiniz fakat benim gibi Defender'ı açmak istemiyorsanız şu şekilde defendırı kaldırın.

Öncelikle Defender Control ile devre dışını bırakınız. Daha sonra Unlocker yazılımı ile C:\Program Files (X86), C:\Program Files ve C:\ProgramData dizinlerindeki Defender ile alakalı tüm klasörleri siliniz ve sisteminizi yeniden başlatınız.
Bunu hiç düşünmemiştim. Tavsiye için teşekkürler. Bu adımları güncellemeyi yaptıktan sonra mı uygulamıştınız? Birde güncelleme sonrası oluşan yavaşlamayı tamamen kesti mi? Yoksa sadece azaltıyor mu? Sadece azaltıyor ise bir sonraki güncellemeyi beklemeye devam edeceğim de.

Öncelikle Defender Control ile devre dışını bırakınız. Daha sonra unlocker yazılımı ile C:\program files (X86), C:\program files ve C:\programdata dizinlerindeki Defender ile alakalı tüm klasörleri siliniz ve sisteminizi yeniden başlatınız.

Bende bugün şans eseri Defender'ı aktif ederek çözdüm. Sosyal'de başka bir konuda yazmıştım burayı unutmuşum. Fakat Defender'ı tekrar devre dışı bırakmak bir sonraki güncellemede tekrar aynı sorunu yaşamamıza neden olmaz mı?

Bunu hiç düşünmemiştim. Tavsiye için teşekkürler. Bu adımları güncellemeyi yaptıktan sonra mı uygulamıştınız? Birde güncelleme sonrası oluşan yavaşlamayı tamamen kesti mi? Yoksa sadece azaltıyor mu? Sadece azaltıyor ise bir sonraki güncellemeyi beklemeye devam edeceğim de.
İşkence gibi olsada güncelleme sonrası yaptım ve kesin olarak sorun çözüldü bende.

Bende bugün şans eseri Defender'ı aktif ederek çözdüm. Sosyal'de başka bir konuda yazmıştım burayı unutmuşum. Fakat Defender'ı tekrar devre dışı bırakmak bir sonraki güncellemede tekrar aynı sorunu yaşamamıza neden olmaz mı?
Artık sorun olacağını düşünmüyorum çünkü tamamen silinmiş olacak olurda yinede aynı şeyler olursa bir program yazarım açtığımız gibi defenderi yerinden otomatik söker. Zaten zamanla yabancı kaynaklarda bu tür şeyler hazırlar. Ama dediğim gibi yeni güncellemelerde sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Güncelleme: Kendi yazılımımı geliştirdim ve denedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı