KCAS Aerocool 600W 80+ oyunlarda cızırtı sorunu

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta yazdığım güç kaynağından oyunlarda arada cızırtı sesleri gelmeye başladı. Sebebi nedir ? Daha önce böyle bir şey yoktu.

Bu konuyu aydınlatmanın zamanı geldi. Güç kaynağının kapağını çıkardığımda fanın altında ve hava çıkışının altında ince plastik bir tabaka olduğunu gördüm, muhtemelen tozlanmayı engelleme amaçlı kullanılmışlar. Fan devrine bağlı olarak bu ince plastikte oluşan titremeler cızırtı benzeri bir sese sebebiyet vermekte. Fanın hemen altındaki geniş plastiği çıkartıp tekrar fan montajını yaptığımda sesin kesildiğini gördüm. Sonuç olarak cızırtı sesi yok oldu ancak cızırtı yokken bile sesli çalışan bir güç kaynağı, bunun için de fanı 3 pin bağlantılı bir kasa fanı ile değiştirip ana kart bağlantısını yaparak %30 hızda çalışmasını sağladım, bir kaç aydır dengeli ve sessiz bir şekilde kullanmaktayım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı