KDE Plasma paket kurarken "Could not find package gdebi" hatası veriyor

772828

Zeptopat
İlk defa kullanıyorum. Deb ve tar.gz dosyalarını kurmak için gdebi yüklemek istedim. "Could not find package gdebi" hatası veriyor. Ne paketi denediysem hepsine de aynı şeyi diyor. Nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa kullanıyorum. Deb ve tar. Gz dosyalarını kurmak için gdebi yüklemek istedim. "Could not find package gdebi" hatası veriyor. Ne paketi denediysem hepsine de aynı şeyi diyor. Nasıl çözebilirim?

Gdebi Debian tabalı paketler için geliştirilmiş bir araç. Fedora tabanı deb yerine RPM kullanıyor. RPM uzantılı dosyalara bakmaya çalış.

Gdebi Debian tabalı paketler için geliştirilmiş bir araç. Fedora tabanı deb yerine RPM kullanıyor. RPM uzantılı dosyalara bakmaya çalış.

Ama ben ne indirdiysem hep deb ya da tar olarak iniyor . Spotify Discord ve diğer her şey de öyle indi. İnternete KDE Plasma ve sorunu yazsam sadece Ubuntu çıkıyor . RPM ile alakalı bir şey de çıkmadı.

Universe repo diye bir ayarı açmamı söylediler. Fakat nereden açılıyor bulamadım. Güncellemeler de boş.

Ama ben ne indirdiysem hep deb ya da tar olarak iniyor. Spotify Discord ve diğer her şey de öyle indi. İnternete KDE Plasma ve sorunu yazsam sadece Ubuntu çıkıyor. RPM ile alakalı bir şey de çıkmadı.

Fedora diye aratmanız lazım hocam. KDE Plasma bir dağıtım değil masaüstüortamı. Bir de discover(keşfet) uygulamasını kullanın internetten aratıp indirmek yerine.

Fedora diye aratmanız lazım hocam. KDE Plasma bir dağıtım değil masaüstüortamı. Bir de discover(keşfet) uygulamasını kullanın internetten aratıp indirmek yerine.

Anladım teşekkür ederim Fedora diye aratırım. Keşfet uygulamasına yazdığım uygulamaları yazdım ama bulamadım. Onun yerine tema falan çıkıyor.

Discover uygulamasının ayarlarında belirli repo seçenekleri var onları etkinleştirin.

Snap, packagekit ve flatpak diye üç tane arka ucu vardı. Snap hariç hepsi etkindi. Aktif ettim yine de bir şey bulamadı.

Snap olanı açıp yeniden başlattım. Bu sefer uygulamalar geldi. Fakat deb ile tar gibi şeyleri kurmam gerekecek ise nasıl kuracağım? Ve mağazada bir eksiklik yaşar mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı