Keçiören Fen Lisesi Nasıldır?

Hocam bende bu sene geleyeceğim okula, derslerden memnun musunuz, saç tıraşına karışıyorlarmi (kısa kötü durduğundan dolayı saçım uzun) ne kadar ilgililer.

Cevaplarsaniz sevinirim hocam.

Hocam derslerden memnunum. Saç tıraşına karışmıyorlar fakat sakal sıkıntı oluyor. Hocalar gerektiği kadar ilgili ders konusunda genel olarak öğrenci yararına çalışıyorlar bazı hocalar hariç. Fakat idare hakkında aynı şeyler geçerli değil pek iyi niyetli insanlar olduklarını düşünmüyorum takışmamanızı öneririm.

Hayirli olsun, doğru bir seçim yapmissin. Ankara'da yeni açıldığı ve kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri sıkı denetime alıyorlar. Başarısız olma ya da çalışmak istememe gibi bir şansınız yok gibi. 0.89 yuzdelikle Gazi'yi tercih etmeyi düşünürken -o zaman puanı daha yuksekti- çevremdeki eğitimcilerin ortak görüşü, okulun degerlenecegi yönünde olduğu için burayı tercih etmiştim ve pişman olmadım.

Ankara'daki yüksek puanlı okullar arasında da sosyal imkanları en fazla olan okul açık ara Kaafl. Yuzyuze 3 hafta gibi bir süre icerisinde degerlendirebilsem de öğretmenlerin bu alanlarda yardımcı olmaya cabalamasi öğrencileri motive ediyor. Bu aşamayı atlattığım için pek takip edemesem de kardeşim için öğretmenlerin yorumunu dinledigimde, önümüzdeki sene ilk mezunlarını vereceği için Cumhuriyet Fen'in de önüne geçeceğini söylüyorlar.

Kısacası pişman olacağını düşünmüyorum, tek pişman olabilecegin nokta yazının başında da belirttiğim gibi kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri ödev ve ek derslerle diğer okullara göre daha fazla sıkıyorlar. Zaten Ankara'daysan Kaafl'in sıkı takibini duymussundur ancak bu okula hedefi olanlar girdiği için zamanla ortama ayak uyduruyorsun 😄 Sorun varsa sorabilirsin.
Merhaba, ben de seneye Keçiören Fen'e nakil olmak istiyorum . Ortamı nasıl ?
Küçük şehirde bir fen lisesinde 10 sınıftayım ve çevremdeki herkes 11. sınıfta alışamayacağımı söylüyor ama ben büyük şehir olduğu için imkanlarının daha fazla olacağını düsünüyorum.

Bir de zorbalık konusu var, okulumda ben zorbalık görmesemde çevremdeki bir çok kişiye zorbalık yapıldığı için de bu ortamda kalmak istemiyorum ve okul değişirmek istiyorum. Okulunuzda zorbalık çokça görülen bir şey mi? İnsanları cana yakın insanlar mı?

Sizce ne yapmalıyım?
Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

Merak ettiğiniz şeyleri yazın cevaplayalım.
İnsanları iyi insanlar mı? Ortamı nasıl?
Öğretmenler aşırı sıkıyor mu?
Seneye nakil olmayı düsünüyorum sizce iyi bir tercih mi?

Son düzenleme:
Merhaba. Küçük şehirden gelen çoğu öğrenci birkaç haftaya sisteme alışmış oluyor. Ortamı güzel. İl dışından geleceksen zaten pansiyona geçersin, pansiyon imkanları da çevre okullara göre gayet iyi. Yemekleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, günden güne daha da kötüleşmeye başladı. Onun dışında ne öğretmenler ne de öğrenciler zorbalığa müsaade eder, o anlamda sıkıntı yok. 11'de geleceksen temelini sağlam atıp gelmezsen zorlanabilirsin, sınavlarda kastıkları oluyor. Onun dışında öğretmenler ödev ve öğretmenden öğretmene değişen "quiz"ler dışında çok kasmaz, ayrıca çoğu soru yazarı olduğu için dersini anlatır, çıkar ve gider. Bence gelmeyi deneyebilirsin, başka sorun varsa sorabilirsin.

Merhaba. Küçük şehirden gelen çoğu öğrenci birkaç haftaya sisteme alışmış oluyor. Ortamı güzel. İl dışından geleceksen zaten pansiyona geçersin, pansiyon imkanları da çevre okullara göre gayet iyi. Yemekleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğim, günden güne daha da kötüleşmeye başladı. Onun dışında ne öğretmenler ne de öğrenciler zorbalığa müsaade eder, o anlamda sıkıntı yok. 11'de geleceksen temelini sağlam atıp gelmezsen zorlanabilirsin, sınavlarda kastıkları oluyor. Onun dışında öğretmenler ödev ve öğretmenden öğretmene değişen "quiz"ler dışında çok kasmaz, ayrıca çoğu soru yazarı olduğu için dersini anlatır, çıkar ve gider. Bence gelmeyi deneyebilirsin, başka sorun varsa sorabilirsin.
Uçak mühendisi olmak istiyorum ve bu konuda proje yapmak istiyorum. İnternette bir videoya rastladım ama bir de içeriden birine sormak istedim. Öğretmenlerin bu konudaki tutumu ne, proje yapmak isteyenlere yardımcı oluyorlar mı? İdarenin çok sıkı olduğunu söylüyorlar. 11.sınıfta bir proje yapmamı desteklerler mi?

Geri
Yukarı