Keçiören Fen Lisesi Nasıldır?

Hayirli olsun, doğru bir seçim yapmissin. Ankara'da yeni açıldığı ve kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri sıkı denetime alıyorlar. Başarısız olma ya da çalışmak istememe gibi bir şansınız yok gibi. 0.89 yuzdelikle Gazi'yi tercih etmeyi düşünürken -o zaman puanı daha yuksekti- çevremdeki eğitimcilerin ortak görüşü, okulun degerlenecegi yönünde olduğu için burayı tercih etmiştim ve pişman olmadım.

Ankara'daki yüksek puanlı okullar arasında da sosyal imkanları en fazla olan okul açık ara kaafl. Yüz yüze 3 hafta gibi bir süre icerisinde degerlendirebilsem de öğretmenlerin bu alanlarda yardımcı olmaya cabalamasi öğrencileri motive ediyor. Bu aşamayı atlattığım için pek takip edemesem de kardeşim için öğretmenlerin yorumunu dinledigimde, önümüzdeki sene ilk mezunlarını vereceği için cumhuriyet Fen'in de önüne geçeceğini söylüyorlar.

Kısacası pişman olacağını düşünmüyorum, tek pişman olabilecegin nokta yazının başında da belirttiğim gibi kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri ödev ve ek derslerle diğer okullara göre daha fazla sıkıyorlar. Zaten Ankara'daysan Kaafl'in sıkı takibini duymussundur ancak bu okula hedefi olanlar girdiği için zamanla ortama ayak uyduruyorsun 😄 sorun varsa sorabilirsin.

Pes yani öğrencileri sıkarak deneme tahtası gibi kullanmayı nasıl övüyorsunuz sonra öğrenciler neden okuldan kaçıyor gelmek istemiyor diyorsunuz bilgi sıkarak zorlayarak ödevlere boğarak öğrenilmez bilgi rahat bir şekilde anlayarak kavranır.

Bugün okulda yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Normalde telefonu her gün dolaba koyuyorum fakat bugün ilk 2 ders bilişim olduğu için dolap henüz açılmamıştı ben de telefonu çantama atıp bilişim sınıfına çıktım. Öğle arası bitmeye yakın İngilizce dersi olduğu için ders kitabımı çıkaracaktım kitabı çıkarırken telefonum arasında kalmış telefonumu düşürdüm ve ekran gidip gelmeye başladı tahmin ettiğim kadarıyla iç ekranında bir sıkıntı oldu. Telefonu düşürdüğüm için elime aldım ve sağına soluna baktım açmayı denedim. O arada nöbetçi öğretmen sınıfa girdi ve gelmemi söyledi olayı anlatmaya çalıştım fakat beni dinlemedi bile umurunda olmadı ismimi numaramı sınıfımı istedi sıkıntı çıkarmadan her şeyi söyledim sınıfta sadece benim telefonumu almıştı sanki aradan öğrenci seçiyordu sınıfta diğerlerine hiçbir şey demeden çıktı ve telefonu müdür yardımcısına bıraktı. Ben olayı teneffüste müdür yardımcısına anlatmak için gittim hocaya olayı anlatırken sözümü keserek direkt olarak 1 hafta cezalısın dedi umursamaz bir tavırla beni odasına bile almadı diyebiliriz kapıdan konuşmamı söyledi. Bu yaptıkları çok saygısızca geldi ben tavrımı bozmadan hocanın dediklerini onaylayıp çıktım odasından. Ne yapacağım konusunda bir fikrim yok 1 hafta telefonsuz yapılmıyor çünkü gelen slaytlar vs. ders için önemli. Kısacası ben telefonumu almak için 1 hafta beklemek zorunda mıyım?
@Ali Pınar daha önce böyle bir şey yaşadıysanız yardımcı olabilir misiniz?

Merhaba ben de 2023 yılında LGS'ye gireceğim. Ailem gata lojmanlarında oturduğumuz için yakın olduğu için ve iyi olduklarını söyledikleri için burayı istiyorlar bende biraz araştırıyorum çevremde birkaç insandan çok sıktıklarına dair duyumlar aldım. Bir de hedefimde cumhuriyet fen lisesi ya da aziz sancar fen lisesi var. Sizce hangisi için çalışmalıyım hedef koymalıyım?

Hayirli olsun, doğru bir seçim yapmissin. Ankara'da yeni açıldığı ve kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri sıkı denetime alıyorlar. Başarısız olma ya da çalışmak istememe gibi bir şansınız yok gibi. 0.89 yuzdelikle Gazi'yi tercih etmeyi düşünürken -o zaman puanı daha yuksekti- çevremdeki eğitimcilerin ortak görüşü, okulun degerlenecegi yönünde olduğu için burayı tercih etmiştim ve pişman olmadım.

Ankara'daki yüksek puanlı okullar arasında da sosyal imkanları en fazla olan okul açık ara Kaafl. Yuzyuze 3 hafta gibi bir süre icerisinde degerlendirebilsem de öğretmenlerin bu alanlarda yardımcı olmaya cabalamasi öğrencileri motive ediyor. Bu aşamayı atlattığım için pek takip edemesem de kardeşim için öğretmenlerin yorumunu dinledigimde, önümüzdeki sene ilk mezunlarını vereceği için Cumhuriyet Fen'in de önüne geçeceğini söylüyorlar.

Kısacası pişman olacağını düşünmüyorum, tek pişman olabilecegin nokta yazının başında da belirttiğim gibi kendini kanıtlama çabasında olduğu için ogrencileri ödev ve ek derslerle diğer okullara göre daha fazla sıkıyorlar. Zaten Ankara'daysan Kaafl'in sıkı takibini duymussundur ancak bu okula hedefi olanlar girdiği için zamanla ortama ayak uyduruyorsun 😄 Sorun varsa sorabilirsin.
Etüt odası var mı hocam yurtta kalanlar için

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı